data kayıt

Kullanıcı avatarı
elektra
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

data kayıt

Mesaj gönderen elektra »

data.jpeg
merhaba D3110 içine karakter değer girdiğimde d3110 dan aşağı doğru 3104 e kadar değer görülüyor böyle görülmesinin sebebi nedir ben 10 karakterlik bir data girdiğimde D3110 ile beraber ileri doğru 5 word un içinde kayıt olur sanıyorum
Not: yukarıdaki örnek haricinde geçmiş data tablosu olusturdum ve data alanları birbirine karışmadan gayet güzel çalışıyor sadece yukarıda örnekte bu geriye doğru data görülmesini anlayamadım.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
Kullanıcı avatarı
Uğur
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Re: data kayıt

Mesaj gönderen Uğur »

Burada karakter gir elemenındaki karakter uzunluğu önemlidir. Örnek siz adrese D3100 dediğiniz zaman ve karakter uzunluğu 20 ise bu karakter uzunluğunu 2 ye bölerek kaç word işgal ettiğini hesaplayabilirsiniz. 20 karakter / 2 = 10 word yapar. Başlangıç adresi D3100 + 10 word = D3110 a kadar dataları işgal edecektir. Bu doğrultuda düşünürseniz anlamanız daha kolay olacaktır.
Uğur Birdal - Technical Support Team Manager - DELTA Electronics Turkiye

Bildirimler İçin Whatsapp Kanalımıza Katılın
Whatsapp Kanal

https://www.linkedin.com/in/ugurbirdal
Kullanıcı avatarı
elektra
İletişim:

Mesaj gönderen elektra »

Uğur yazdı: 18 Kas 2019, 09:19 Burada karakter gir elemenındaki karakter uzunluğu önemlidir. Örnek siz adrese D3100 dediğiniz zaman ve karakter uzunluğu 20 ise bu karakter uzunluğunu 2 ye bölerek kaç word işgal ettiğini hesaplayabilirsiniz. 20 karakter / 2 = 10 word yapar. Başlangıç adresi D3100 + 10 word = D3110 a kadar dataları işgal edecektir. Bu doğrultuda düşünürseniz anlamanız daha kolay olacaktır.
uğur bey her iki karakter için 1 word gerektiğini biliyorum fotoğrafta sol üst köşede D3110 adresine R karakteri gönderdim fakat R karakteri D3110dan geriye doğru adreslerde D3104 içinde göründü
Kullanıcı avatarı
Uğur
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen Uğur »

Programı eklerseniz inceleyebilirim.

Whatsapp Kanal

Kullanıcı avatarı
elektra
İletişim:

Mesaj gönderen elektra »

Uğur yazdı: 18 Kas 2019, 14:17 Programı eklerseniz inceleyebilirim.
WhatsApp Image 2019-11-18 at 21.50.20.jpeg
uğur bey dosyayı ekledim fotoğrafta görüldüğü gibi D3110 içine 10 karakterli bir barkod yazdım bu karakter değeri D3106 içindede görüyorum
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
Kullanıcı avatarı
Uğur
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen Uğur »

Yani anormal bir durum göremedim. 10 karakter seçmişsiniz herbir element için ve 5 word kaplıyorlar. D3105 e kadar olanlar 5 word koyduğunuz zaman D3110 a ulaşmadığı için boş, sonrasındakiler bir şekilde D3110 ve sonrasındaki 5 word içeriği ile çakıştığı için ilgili değerleri göstermektedir.

Whatsapp Kanal

“HMI Forum” sayfasına dön