SV2 npn transitör PLC ile ABB microflex servo sürmek

Kullanıcı avatarı
selker
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

SV2 npn transitör PLC ile ABB microflex servo sürmek

Mesaj gönderen selker »

Selamlar,

Elimde bir projeden artan ABB microflex sürücü ve servo var... Delta SV2 PLC ile servoyu pulse ile kontrol etmek istiyorum.. SV2 NPN transistör olarak destek veriyor ancak ABB pulse olarak +5V pulse girişini kabul ediyor... PLC ile Servo sürücü arasına uygun bir PNP transistör veya optokuplör yerleştirirsem sorun çözülür mü ? Başka uygun bir çözüm tavsiye edebilir misiniz?
Çok teşekkürler, iyi çalışmalar...
Kullanıcı avatarı
Uğur
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:
Durum: Çevrimiçi

Re: SV2 npn transitör PLC ile ABB microflex servo sürmek

Mesaj gönderen Uğur »

PLC çıkışı sadece NPN ve 24V tur. Çıkışa uygun kHz değerinde optocoupler bağlayarak dediğiniz gibi çıkış alabilirsiniz. Denemeniz için şöyle bir şey önerebilirim PLC Y0 ına +5V verip C0 dan pulse alarak sadece pals üretmeyi deneyebilirsiniz, fakat Y1 kullanım dışı kalacak boşta kalmalıdır. 24V pnp için işe yarıyor fakat 5V için test edebilisiniz.
Uğur Birdal - Technical Support Team Manager - DELTA Electronics Turkiye

Bildirimler İçin Whatsapp Kanalımıza Katılın
Whatsapp Kanal

https://www.linkedin.com/in/ugurbirdal
Kullanıcı avatarı
selker
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

Re: SV2 npn transitör PLC ile ABB microflex servo sürmek

Mesaj gönderen selker »

Uğur Bey,

Değerli geri dönüşünüz için çok teşekkür ederim.. Elimde geçmişten kalan Ardunio mega vardı. Arduinodan max 490 hz çıkış alıp +5V ile servoyu sorunsuz sürebildim.(Driver üzerinden de katsayı girdim ) SV2 ile de arduino yu seri üzerinden haberleştirip gereken pulse miktarını aktarmayı deneyeceğim...Yardımının için tekrar teşekkür ederim...

“PLC Forum” sayfasına dön