ASDA B2 CN1 BAĞLANTISI

Kullanıcı avatarı
aytserko
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

ASDA B2 CN1 BAĞLANTISI

Mesaj gönderen aytserko »

Merhabalar;
Öncelikle belirtmek isterim ki PLC ve uygulamalara yeni başladım.Daha önce Arduino gibi platformlarda birşeyler yapıyordum ancak artık iş olarak PLC öğrenmek için uğraşacağım.

Elimde ASDA B2 sürücü/Ecma C20604G8 Servo motor ve DVP28SV PLC bulunmakta.CN1 bağlantıları hariç hepsini okuyarak yaptım.
ASDA B2 CN1isanırım DVP ye bağlamam gerekiyor.Örnek olarak yayınladığınız dökümanları incelediğimde CN1 bacaklarının birçok seçenek içerdiğini gördüm.Bu seçeneklerin bize uygun olan hali ile alıp mı bağlantı yapacağız(ki nereye bağlayacağımı blmiyorum) yoksa standart bir bağlantı şekli var mı?

Bende ki CN1 i daha önce uygulama da kullanan arkadaş mesela şu şekilde yapmış.

A KABLOSU
27.Pin D05(-)

B KABLOSU
7.PİN D01
11.PİN COM+
28.PİN DO5(+)

C KABLOSU
38.PİN HPULSE(+)

D KABLOSU
44.PİN OC2

E KABLOSU
40.PİN HSIGN(-)

F KABLOSU
42.PİN HSIGN(+)

Yazdıklarım muhtemelen size aşırı şekilde saçma gelmiştir.Dediğim gibi donanımlarım var ancak nereden başlamam gerektiğini bilmiyorum.
Elimde bu donanımın haricinde 3-4 tane daha motor,PLC VE dop var.Hepsi Delta marka.Açacağınız eğitimi sabırsızlıkla bekliyorum.

Nereden başlamam gerektiği konusunda yönlendirirseniz çok sevinirim.Uygulama yapmak ve geliştirmek için çok imkanım var.
Kullanıcı avatarı
Uğur
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

Re: ASDA B2 CN1 BAĞLANTISI

Mesaj gönderen Uğur »

İhtiyacınız olan bağlantı ve parametre ayrlarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

ASDA-B2 Harici Pozisyonlama
Uğur Birdal - Technical Support Team Manager - DELTA Electronics Turkiye

Bildirimler İçin Whatsapp Kanalımıza Katılın
Whatsapp Kanal

https://www.linkedin.com/in/ugurbirdal

“Servo Forum” sayfasına dön