28 SV PALS ÇIKIŞ

Kullanıcı avatarı
aydın
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

28 SV PALS ÇIKIŞ

Mesaj gönderen aydın »

merhaba 28 sv kullanıyorum pals çıkışı olarak DDRVI Y2 PALS Y3 YÖN KULLANIYORUM pals çıkışına durdurup tekrar kaldıgı yerden devam etmesini istiyorum M1335 ile yapamadım nasıl yapmalıyım iyi çalışmalar.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Re: 28 SV PALS ÇIKIŞ

Mesaj gönderen Turhan »

M1335 biti Y2 kanalındaki palsi rampalı durdurmak içindir. Fakat bu biti pasif ettiğinizde PLC pals çıkışı kaldığı yerden devam etmeyecektir. Komutu Absolute DDRVA olarak kullanırsanız komutu tekrar çalıştırdığınızda kaldığı hedef pozisyonu tamamlayacaktır.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
Yakup1715
İletişim:

Mesaj gönderen Yakup1715 »

Turhan yazdı: 09 May 2018, 13:58 M1335 biti Y2 kanalındaki palsi rampalı durdurmak içindir. Fakat bu biti pasif ettiğinizde PLC pals çıkışı kaldığı yerden devam etmeyecektir. Komutu Absolute DDRVA olarak kullanırsanız komutu tekrar çalıştırdığınızda kaldığı hedef pozisyonu tamamlayacaktır.
Turhan Bey bende aydın arkadaş gibi pals çıkışını durdurup tekrar kaldıgı yerden devam etmesini istiyorum. Dediğiniz gibi DRVA komutunu DRVA K1400 K100 Y2 Y3 şeklinde kullandım fakat y2 çıkışı 1400 pals üretmesine rağmen ( bu bilgiyi D1338 datasından okuyorum) hala pals üretmeye devam ediyor. Durmuyor nedeni nedir? Ne yapmam gerek?
Kullanıcı avatarı
bayram.caliskan
İletişim:

Mesaj gönderen bayram.caliskan »

eğer komut ile ileri geri pozisyon saydırmıyorsanız. dplsy komutu ile tamda istediğiniz işlem olabiliyor.
Ekran görüntüsü 2021-01-12 213705.png
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
Bayram Çalışkan
Endüstriyel Otomasyon Teknikeri
Besta Makina Sanayii ve Ticaret Anonim Şirketi
Kullanıcı avatarı
Yakup1715
İletişim:

bayram.caliskan yazdı: 12 Oca 2021, 21:38 eğer komut ile ileri geri pozisyon saydırmıyorsanız. dplsy komutu ile tamda istediğiniz işlem olabiliyor.
Ekran görüntüsü 2021-01-12 213705.png
Sistemim ileri geri çalışıyor. Panelden de step motorun konumunu takip ediyorum. O yüzden dplsy komutunu kullanamam.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

D1338 datası DW bir adresdir bu datayı word tabanda görüntülüyor olabilirsiniz. PLC'nizi formatlayıp DDRVA komutunu tekrar test ettiğinizde PLC sıfır pozisyonundan 1400 pulse üretmeye başladığında ve pulse komutunun çalışma şartı kesilip yeniden aktif edildiğinde PLC'nin toplam 1400 pulse ürettiğini göreceksiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
Yakup1715
İletişim:

Teşekkür ederim Turhan Bey. Plc'yi formatlayıp programı tekrar yüklediğimde sorun çözüldü.
Kullanıcı avatarı
Yakup1715
İletişim:

Turhan yazdı: 13 Oca 2021, 09:43 D1338 datası DW bir adresdir bu datayı word tabanda görüntülüyor olabilirsiniz. PLC'nizi formatlayıp DDRVA komutunu tekrar test ettiğinizde PLC sıfır pozisyonundan 1400 pulse üretmeye başladığında ve pulse komutunun çalışma şartı kesilip yeniden aktif edildiğinde PLC'nin toplam 1400 pulse ürettiğini göreceksiniz.
Turhan Bey DRVA komutu Belirlediğim bir step döngüsünün içinde çalışıyor. Döngü aynı hiçbir şey değişmemesine rağmen 3. döngü yada 4. döngüde DRVA komutu belirlediğim pals sayısında durmuyor çalışmaya devam ediyor. Programı kapatıyorum açıyorum yine düzelmiyor. PLC nin enerjisini kesip tekrar enerjilendiriyorum programı yeniden başlatıyorum. Hala DDRA komutu durmuyor pals üretmeye devam ediyor. PLC'yi formatlıyorum. Programı yeniden atıyorum. DRVA komutu 3-4 döngü normal çalışıyor sonra yine durmuyor pals üretmeye devam ediyor. Neden oluyor anlam veremiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

DDRVA komutu ya pozisyonlamayı tamamladığında yada komutun çalışma şartı kesildiğinde pulse üretme işlemini sonlandırır.

Bunun dışında kaynaklanabilecek bir sorun programlama komut kullanımınız ile ilgili bir durumdur. Programınızı adım adım gözden geçiriniz.
DELTA Electronics Turkey

Kullanıcı avatarı
Yakup1715
İletişim:

Turhan Bey DRVI komutunu DRVA D0 K500 Y0 Y1 şeklinde yazdım. D0 datasına 250 değerini gönderiyorum.2-3 tur normal devam ediyor. DRVA komutu durmadığı zaman 32768 e kadar sayıyor sonra -32768'i pozitif saymaya başlıyor. Sıfıra ulaştıktan sonra istediğim 250 değerine ulaştığında çıkış veriyor. Komut başlamadan önce D0'ın içine 0 datasını yolladım. Fakat yine aynı sorun devam etti. DRVA komutunu içinde değer kaldığını düşünüyorum. DRVA komutunun içini nasıl resetleyebilirim?

“PLC Forum” sayfasına dön