home tamamlandı biti

Kullanıcı avatarı
albayrak
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

home tamamlandı biti

Mesaj gönderen albayrak »

Mehabalar asda b2 kullanıyoruz ve pals ile sürüyoruz birkaç sorum olacak
1 home bulduktan sonra home bulundu biti gibi bişey varmı acaba
2 6 adet pozisyonum var home da iken bu pozisyonlara gitmek kolay ama herhangi bir pozisyonda iken diğer pozisyona gitmek için çok karışık şeyler yapmam gerekti işin içinden çıkamadım ne yapmalıyım acaba
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Re: home tamamlandı biti

Mesaj gönderen Turhan »

Merhaba,

Home tamamlandı bilgi biti kullandığınız PLC modeline göre farklılık gösterir. Kullandığınız PLC'nin tam model kodu nedir?
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
albayrak
İletişim:

plc SV2
pozsisyon için ne düşünüyorsunuz acaba nasıl yapabiliriz
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

DVP-SV2 serisi PLC'nin pulse output kanallarına göre pozisyon tamamlandı bilgi bitleriaşağıdaki gibidir. Aynı bit adresler Home tamamlandı işlemi içinde kullanılmaktadır.

Birden fazla pozisyon komutunuz için pozisyon geçişlerinizi bu bitler yardımı ile gerçekleştirebilirsiniz. Pals komutlarının detaylı kullanımı için DVP Serisi PLC Pals Komutları dokümanını kullanabilirsiniz.

.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
albayrak
İletişim:

öncelikle cevap için teşekkür ederim
göndermiş olduğunuz tabloyu ve pals komutları pdf dosyasını sürekli rehber olarak kullanıyoruz zaten ancak pals tamamlandı bitini home tamamlandı olarak kullanmak istediğimde bazı sıkıntılar yaşadım ayrıca home tamamlandı biti yok ise başka çözümler bulacağız.
ilave olarak home yaptıktan sonra servoyu komutlarla çalıştırdaktan sonra eğer home svicine basılı denk gelmiş ise bu anda home yaptığımda home yavaş arama hızında hareket ediyor ve düşen kontak ile home yapıyor buradaki sıkıntı şu ters tarafa home arıyor yani normal home dan ters çalışıyor nedenini çözemedim. sizce ne olabilir.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Pozisyon tamamlandı bilgi bitleri sadece Home işlemi için değil DDRVI, DDRVA, DPLSR gibi diğer tüm pozisyon komutları için tamamlandı bitleridir.

DZRN komutu aktif iken M1029 bit adresinin yükselen kenar tetiğini aldığınızda Home işlemi tamamlandı, DDRVA komutu aktif iken M1029 bit adresinin yükselen kenar tetiğini aldığınızda ise absolute pozisyonlama tamamlandı şeklinde yorumlamalısınız.

DVP-SV2 serisi PLC'de homing işleminde sensörün ilk sinyalinden sonra home arama yönünüzü PLC pulse çıkış kanalınıza göre M1574, M1575, M1576 ve M1577 bitleri ile değiştirebilirsiniz. Eğer motor yönünüz varsayılan dönüş yönünüze göre tamamen ters ise tüm yön sinyalini tersine döndürmek aşağıdaki bitleri kullanabilirsiniz.

CH0 --> M1592 (Y1)
CH1 --> M1593 (Y3)
CH2 --> M1594 (Y5)
CH3 --> M1595 (Y7)

.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Kullanıcı avatarı
albayrak
İletişim:

cevaplarınız için çok teşekkür ederim
bir sorum daha olacak wplsoft ta komut yazdıktan sonra biraz bekleyip bu data şurada kullanıldı diye uyarı veriyor ve çok zamanımı alıyor .onu kapatmanın yolunu buldum ancak yinede komut yazıp enter dedikten sonra 4veya 5 saniye bekleyip sonra satıra işliyor neden acaba bunun çözmenin yolu varmıdır.

iyi çalışmalar dilerim
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

WPLSoft v2.50 sürümünde program yazarken engel oluşturacak kadar gecikme gözlemleyemedim. WPLSoft programınızı "Yönetici Modunda" kullanınız.

.
DELTA Electronics Turkey

Kullanıcı avatarı
albayrak
İletişim:

Hocam merhabalar
size servo ile alakalı bir sorum daha olacak
home sivicini geri limit svici olarak kullanmak istiyorum home sivici için istediğim giriş noktasını seçmiştim aynı şekilde geri siviç için de kullanabilirmiyim . (y0 için x0 home seçtim)
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

DVP-SV2 PLC'de DZRN home bulma komutu için X2:Home sensörü ve X3:Geri limit swich giriş noktasıdır. Y0 pulse çıkış kanalı için M1584 bit adresini set ve reset durumları için home işlemini ayrı ayrı test ediniz.

Home işlemi aynı sensörün hem home hemde limit sensör tanımlanmasından dolayı doğru çalışmaz ise iki farklı sensör kullanmanız gerekecektir.

.
DELTA Electronics Turkey

“Servo Forum” sayfasına dön