HMI 'dan gelen veriyi görmek

Kullanıcı avatarı
korkmazmehmet92
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

HMI 'dan gelen veriyi görmek

Mesaj gönderen korkmazmehmet92 »

Merhaba çalıştığım firmada bulunan delta hmı dan seri kabloyla harici bir gösterge uygulaması yapılmıştır. Yeni bir uygulama için aynı çıkıştan veriyi okumam gerekiyor delta ıfd6500 ürünü satın aldım. fakat driverını kurduğumda universal serial bus (usb ) denetleyicisi (ünlem) işareti çıkıyor. Çıkış verisi alamıyoruz. YArdımlarınızı bekliyorum
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Re: HMI 'dan gelen veriyi görmek

Mesaj gönderen Turhan »

Merhaba,

Ürün driver'ınızın kurulumunu gerçekleştirdiğinizde PC'niz bir comport noktası tanımlıyor olmalı.

IFD6500 Driver
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
korkmazmehmet92
İletişim:

Turhan yazdı: 05 Nis 2021, 13:36 Merhaba,

Ürün driver'ınızın kurulumunu gerçekleştirdiğinizde PC'niz bir comport noktası tanımlıyor olmalı.

IFD6500 Driver
benim elimde rs485 için delta ıfd6500 var hmıdan seri kablonun 1. 6. pinlerine bağlı kablolara bağlıyorum cihazı yalnız veri gelmiyor. Normalde bağladığım çıkış doğru kablolarda sıkıntı yok bende ıfd6500 ü doğru çalıştıramadığımı düşünüyorum.Aygıt yöneticisinden attığım fotoğrafdan dolayı internete baktım orada USB 2.0 ve USB 3.0 hatasının olabileceğini söylüyorlar kullandığım PC eski Wİndows 7 32 bit neyden kaynaklanabilir bu sorun
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Aygıt yöneticisi pencereniz IFD6500 Driverin kurulu olmadığını gösteriyor.

Driver içeriğinde W7 32/64 Bit seçeneği bulunuyor. Haberleşmeyi sağlayabilmeniz için PC'niz ile ilgili driver sorununu çözmelisiniz.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
korkmazmehmet92
İletişim:

Silicon Labd cp210x USB yi uart bridge çıktı aygıt yöneticisinde ama hâlâ veri okumuyor İFD6500
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

IFD6500 USB-->RS485 dönüştürücüdür. Tek başına okuma yada yazma işlemini gerçekleştirmez.

Haberleşmeyi sağlayabilmek yada hatanın sebebini tespit edebilmek için mesajınızda; kullanılan aygıtlar, haberleşme protokolleri, fiziksel bağlantılar, haberleşme yapısı, Master/Slave cihaz... gibi bilgiler ile prosesinizi eksiksiz bir şekilde teknik ifadeler ile belirtmelisiniz.
DELTA Electronics Turkey

Kullanıcı avatarı
korkmazmehmet92
İletişim:

Açıkçası hiç bir tecrübem yok logic controllerlarla ilgili o yüzden direk bir sıkıntının içinde buldum kendime. Fotoğraflarını gördüğünüz yeşil kablo rs485 / data bit 8 stop bit 1 parity none . Ben o yeşil kablodan gelen veriyi (bunun bir hız verisi olduğunu biliyorum) Modbus Poll programı ile görmek istiyorum . Fakat fotoğraflarda görüldüğü gibi INsufficient Bytes received hatası alıyorum. Haberleşme trafiğine girdiğimde ise bir veri var gibi tabiki bu anlamsız bir şey de olabilir. Ifd6500 ürün ile ilgili bir sorun olabilir mi ? Hiç bir tecrübem olmadığı için ezbere tamamen internetten gördüğüm okuduğum şekilde ilerlediğim için sorunuda bulamıyorum.

“HMI Forum” sayfasına dön