VFD-E AC Sürücü & AS PLC Modbus Haberleşmesi Hakkında

Kullanıcı avatarı
canazkin
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

VFD-E AC Sürücü & AS PLC Modbus Haberleşmesi Hakkında

Mesaj gönderen canazkin »

Öncelikle herkese merhabalar, destekleriniz için şimdiden teşekkür ederim.
2 Sorum olacak.

1-) Sürücüye PLC üzerinden komut gönderip okuyabiliyorum. Sanırım bir kaç konuda eksiklerim var. Sürücü Alarm bilgisini her an okumak istiyorum. Veya herhangi bir status bilgisini. Yapılan örneklerde hep yükselen kenar tetiklemeyle okumuş yada yazmış, ben bunun için küçük bir lojik yazdım sıralı işlem yapıyorum. örneğin çıkış frekansını değiştirdiğimde komutu o an çalıştırmak yerine bir döngüde komutları 50 ms gibi bir beklemeyle sırayla çalıştırıyorum.Bunun daha sağlıklı bir yöntemi var mıdır.

2-) Motor dönerken modbus bağlantısını kopardığımda komut alma verme kesiliyor. Bu konumda ben motoru durdurmak istiyorum. şuan ki proseste iş güvenliğinede aykırı gözüküyor. bununla ilgili bir çözüm var mıdır?
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

Re: VFD-E AC Sürücü & AS PLC Modbus Haberleşmesi Hakkında

Mesaj gönderen Turhan »

AS-PLC ile haberleşmeyi 19 - Data Exchange Haberleşme (Seri Port) daha pratik bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Sürücü tarafında; 9. Grub parametre ile haberleşme kesilmesi sonrasındaki çalışma durumunu kontrol edebilirsiniz.

.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.

“AC Motor Sürücü Forum” sayfasına dön