Ethernet haberlesme

Kullanıcı avatarı
system16
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

Ethernet haberlesme

Mesaj gönderen system16 »

Merhaba 12se modeli ile ethrw komutu ile baska bir cihazin registerini okuyabiliyorum. Sirali 10 data adresinden okumak istiyorum bunu nasil yapabilirim ?
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Re: Ethernet haberlesme

Mesaj gönderen Turhan »

ETHRW komutunda okuma fonksiyon kodunu H03 tanımlayıp okuma uzunluğunu 10 girmeniz yeterli olacaktır.

.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
system16
İletişim:

Plc de lokal ağ da sadece 192.168 li cihazlar ile mi haberleşiyor. Test için Modbus slave programını kullanıyorum. Programın default ip adresi 127.0.0.1. Bu adresten okuma yapamadım.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

PLC'nin default IP adresi 192.168.1.5'dir DCISoft yazılımı ile PLC'ye farklı IP adreside tanımlayabilirsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
system16
İletişim:

Ben PLC nin ip adresini değiştirmek istemiyorum. Aynı ağa bağlı 127.0.0.1 ip li farklı bir cihaz var. Haberleşme sağlamıyor. Sorum daha önce 168.192.1.147 ip li cihaz ile sorunsuz haberleşmiştim 168. 192 ile başlamayan ip adresleri ile plc sorunsuz haberleşir mi ? PLC tarafın da böyle bir kural var mı ?
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

PLC IP adresini 127.0.0.1'li bir IP ailesine uygun bir adres ile tanımlanır ise haberleşme sağlayabilirsiniz.
DELTA Electronics Turkey

“PLC Forum” sayfasına dön