Enerji Analizöründen gelen veriyi Dop Üzerinde Gösterme

Kullanıcı avatarı
ekrembey123
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

Enerji Analizöründen gelen veriyi Dop Üzerinde Gösterme

Mesaj gönderen ekrembey123 »

Öncelikle Merhabalar. Elimde Enerji analizörü (Entes MPR63) var ve MPR63 üzerinden gelen veriyi DOP B07S200 üzerinde Göstermeyi istiyorum. MPR63 Analizörüne Haberleşme modülü ile birlikte Delta PLC sayesinde bağlantı kuracağım (DVP PS01
ve DVP28SV KULLANARAK). Bu saydığım dizini yapmak istiyorum ancak wplsoft ve dopsoft bilgim başlangıç seviyesinde olduğum için ve üniversitede öğrenci olduğum için bu konuda bilgi birikiminden çok öğrenme isteğine sahibim. Bana bu konuda yardımcı olabilir misiniz? Ladder diyagramında veya devrede önem vermem gereken hususları bana bahseder misiniz ? veya buna benzer daha önceden bir çalışmanız olduysa paylaşır mısınız ? şimdiden çok teşekkür ederim benim için gerçekten çok önemli olacak sizin bütün görüşleriniz
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Re: Enerji Analizöründen gelen veriyi Dop Üzerinde Gösterme

Mesaj gönderen Turhan »

Merhaba,

Enerji analizörünüze ait haberleşme ve adres bilgilerini paylaşabilirseniz yardımcı olmaya çalışabiliriz
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
ekrembey123
İletişim:

Merhabalar, Baud Rate ayarını (Haberleşme Ayarını) 9600 olarak ve Bağlantı olarak 3F4T Kullandım. Adres Bilgisi Olarak 1. Adresi Kullandım. Paylaştığım Eklerde Devremi Görebilirsiniz. Ladder Diyagramını Bilgi Eksikliğimden Dolayı yapamıyorum ancak Dop ekranını yaptım. Yapıcağınız Bütün Yardımlar için şimdiden çok teşekkür ederim. Resim Resim
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Slave cihaz ile ilgili haberleşme protokolü, İstasyon numarası ve okunacak data adres özelliklerini temin etmelisiniz. HMI ekran görüntüsünde 8,N,1,9600 olduğu belirtilmiş ancak bu bilginin doğruluğuna ihtiyacımız var.

Slave cihazın üreticisi ile iletişime geçip haberleşme özelliklerini eksiksiz temin etmelisiniz yada cihazın üretici tarafından belirtilecek ayarlar ile yapılandırmalısınız.

Elde ettiğiniz sonuç aşağıdaki gibi olmalıdır;

Örneğin: 8,NONE,1,9600 RTU Protokolü ile 1'nolu istasyona sahip bu slave cihazın 40.001 adresinden 32Bit Floating okuma yaptığınızda Şebeke L1 voltajı okunur gibi.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
ekrembey123
İletişim:

Verdiğim yanlış bilgiyi düzeltmek istiyorum. Adres 1 yazmışım ancak yanlış yazmışım. Kullandığım doğru adres 5

Teşekkürler

“PLC Forum” sayfasına dön