dia cloud register

Kullanıcı avatarı
bpunar34
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

dia cloud register

Mesaj gönderen bpunar34 »

yapmayı düşündüğüm proje de hmi ve plc com porttan bağlı ekranın ethernet protunu dx2100 routera lan kablosu ile bağlı dx cihazını yapılandırdım cloud hesabanı oluşturdum binding işlemini yaptım pc den dia com vnc özelliği program upload download yapabiliyorum. Sadece diacloud üzerinden hmi registarlarına erişerek daya yazma okuma yapmak istiyorum dx router üzerinden modbus tcp client aktive ettim internetten bulduğum hmi modbus listesine göre dx $ adreslerini tayin ettim server ip kısmına hmi ip adresini port kısmına 502 seçtim id kısmını 1 yaptım ama cloud üzerinde register listesi boş görünüyor birde bu haberleşmeyi yapmam için dopsoft yazılımında ethernet için hangi ayarları yapmam gerekiyor acaba
Kullanıcı avatarı
Coşkun
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

Re: dia cloud register

Mesaj gönderen Coşkun »

Merhaba,

HMI DOP100 ise aşağıdaki gibi menüden adresleri görebilirsiniz. ( Dopsoft / Options / Modbus TCP mapping table)

HMI_Adress_Mapping.png

Sonrasında aşağıdaki görselde olduğu gibi adresleri ayarlamış olmasınız.

Modbus_ReadWrite.png

Haberleşme ayarlarından sonra görseldeki gibi router a ait adresleri Cloud paylaşımına açmanız gerekecektir.

DX_Register_Management.png

Datalar cloud paylaşıma açıldıktan sonra diacloudsolutions.com adresinden cihaz özelliklerinde ilgili datalar "registers" sekmesi altında listelenecektir.

Registers.png

Listelenen adresler ile ilgili bir takım kod çalışması da yapabilirsiniz. Böylelikle dataların birimini açıklamasını yada gösterge değerine göre bir durum oluşturabilirsiniz.

Code1.png
Code2.png
Code3.png
Code4.png

Saygılarımla, iyi çalışmalar dilerim.

Coşkun Özdemir
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
Coşkun Özdemir - Senior Field Application Engineer - DELTA Electronics Turkey

“DIACloud Forum” sayfasına dön