ASD-A2 Servo Sürücü Reboot

Kullanıcı avatarı
bora
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

ASD-A2 Servo Sürücü Reboot

Mesaj gönderen bora »

Merhaba,
Projemizde 2 adet ASD-A2 Servo sürücüsü kullanıyoruz. Sistem ilk ayağa kalktığı zaman bazı initialization değerlerini RS-485 üzerinden ModBus ile sürücüye gönderiyoruz. Servo sürücünün daha önceden ilklendirilip ilklendirilmediğini anlamak için reserve olan adreslerden P1-31 parametresi ile erişilen 0x013E adresine bakıp eğer değer 0 ise ilklendirme (DIO functions, ContactType, ControlType) işlemini gerçekleştiriyoruz. Ardından aynı adrese (0x013E) 1 değerini yazıp sonraki açılışlarda ilklendirme parametrelerinin gönderilmesini engelliyoruz. 1. sorum bu adresi kullanmam ileride bir sorun oluşturabilir mi? Bazı reserve adresler ya read-only ya da volatile olarak işaretlendiği için bu adresi kullanmayı uygun buldum. Veya sistemin bana izin verdiği, servo sürücü üzerinde custom değer tutmam için hali hazırda böyle bir register var mıdır? 2. sorum ise ModBus üzerinden bu sürücüyü restart edebilir miyim? Dökümanı okudum ancak böyle bir parametre göremedim. Sadece P2-08 parametresi ile factory reset komutu var ancak ilklendirme işlemi sonrasında bazı parametre değerlerinden dolayı (DIO Functions gibi) sistemi hard restart yapmamız gerekiyor. Ancak seri üretimde bu hard restart işlemini teknik kişilere bırakmak yerine yazılım üzerinden yapmak istiyorum.

Yardımcı olursanız memnun olurum.
Kullanıcı avatarı
Uğur
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

Re: ASD-A2 Servo Sürücü Reboot

Mesaj gönderen Uğur »

Modbus üzerinden restart yapılamamaktadır. P1-31 belirttiğiniz gibi reserve parametredir sürücü içerisinde oluşan durumlara göre belki değişiklik gösterebilir bu durumda sizin çalışma mantığınızın bozulmasına neden olabilir. Reserve olduğu için sorunla karşılaşmazsınız şeklinde net bir ifade kullanmak mümkün değil.
Uğur Birdal - Technical Support Team Manager - DELTA Electronics Turkiye

Bildirimler İçin Whatsapp Kanalımıza Katılın
Whatsapp Kanal

https://www.linkedin.com/in/ugurbirdal

“Servo Forum” sayfasına dön