geçmiş data tablo kaydı+geçmiş trend grafik

Kullanıcı avatarı
dcvoltage
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

geçmiş data tablo kaydı+geçmiş trend grafik

Mesaj gönderen dcvoltage »

merhaba.
plc tetiği ile hmi ekranda geçmiş data kaydı yapıyorum buffer ID1 kontrol blok D3=1
aynı zamanda geçmiş trend grafik gösteriyorum buffer ID2 kontrol blok D3=2
her ikisindede tetikleme plc yaptım plc içinde trend grafik kayıt işlemi için m1012 varsa ve yoksa şartlarını kullandım fakat
eğri okumada zaman yavaş kalıyor.sonra trendgrafik için tetikleme Timer yaptım grafik çizme istediğim gibi oldu fakat bu seferde sürekli kaydetme yapıyor
kaydı silmek için d4=2 yapıp grafiği siliyorum sonra tekrardan çizmeye başlıyor bunu nasıl engellerim.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Re: geçmiş data tablo kaydı+geçmiş trend grafik

Mesaj gönderen Turhan »

Merhaba,

Kullandığınız HMI modeli DOP100 serisi ise örnekleme periyodunu timer seçip örneklemeyi aktif edebileceğiniz bir bit adres tanımlayabiliyorsunuz. Ekran görüntüsüne M100 biti aktif iken HMI her 100ms'de bir kayıt alacaktır M100 biti pasif olduğunda kayıt alma işlemini durduruacaktır.

.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
dcvoltage
İletişim:

Mesaj gönderen dcvoltage »

DOPB SERİSİ
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

DOP-B serisinde tetikleme kaynağını PLC seçip bir bit aktif ise bir timer'ı sonsuz döngüde çalıştırıp timer'ın her yükselen kenar kontağı ile kontrol word adresinizin istediğiniz bitini yükselen kenar tetiğini BSET komutu ile tetikleyebilirsiniz.

Kontrol bloğundada "Bayrakları Otomatik Resetle" seçeneği aktif ise HMI kayıt aldıktan hemen sonra kontrol word adresini sıfırlayacaktır.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
M.Abdullah
İletişim:

Mesaj gönderen M.Abdullah »

Merhaba geçmiş data tablosunda dop-b serisi hmi da kayit aldırıyorum fakat kaydı timer da belirlediğim süre döngüsünde sürekli alıyor. Plc ye bir sensörün çıkışını girdim ve o sensörden gelen her sinyalde kayit almasını istiyorum nasıl yapabilirim. Teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

HMI'da data buffer örnekleme için tetikleme kaynağını PLC seçmelisiniz. DOPSoft-->Seçenekler-->Yapılandırma-->Kontrol Bloğu sekmesinde "Data Kayıt Buffer Örnekleme" kontrol adresinin 0. bit'i her tetiklendiğinde bir örnekleme alacaksınız.

.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Kullanıcı avatarı
M.Abdullah
İletişim:

Mesaj gönderen M.Abdullah »

teşekkür ederim. Bir sorum daha var dopsoft 4.0 ile dop-b ekrana bağlanabiliyor muyuz. denedim olmadı HMI modeli de yok
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

DOP-B serisi HMI modelleri yalnızca DOPSoft v2.xx'li sürümlerde, DOP100 serisi HMI modelleri ise yalnızca DOPSoft v4.xx'li modellerde programlanabilir.
DELTA Electronics Turkey

“HMI Forum” sayfasına dön