hmi data kayit buffer

Kullanıcı avatarı
provalve
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

hmi data kayit buffer

Mesaj gönderen provalve »

Selamlar

d16 ve d11 de bulunan 2 datayi kayit altina almak istiyorum. Data Kayit buffer ayarlarimi ekliyorum ama tetiklemesi nasil yapacagimi bulamadim. Data Kayit ornegindeki gibi kaydet fonksiyonunu d3 ile yaparsam bir kere sadece d16 yi kaydediyor ve baska kayit almiyor ve d11 i hic kaydetmiyor bile .
[attachment=1]d16.jpg[/attachment]
[attachment=1]d11.jpg[/attachment]
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Re: hmi data kayit buffer

Mesaj gönderen Turhan »

Geçmiş Data Tablosu yalnızca ardışık adresleri kayıt altına alabilir. Okuma adresini belirttiğiniz gibi D11 ve Data uzunluğunu 2 olarak seçerseniz D11 ve D12 datalarını kayıt altına alabilirsiniz.
Tetikleme kaynağı PLC seçilmiş ise DOPSoft--->Seçenekler--->Yapılandırma--->Kontrol Bloğu kısmından aşağıdaki gibi Data Kayıt Buffer Örnekleme adresinin 0. Biti tetiklenmesi durumunda Buffer tablosunda kayıt alabilirsiniz.

Buffer.png
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
provalve
İletişim:

Mesaj gönderen provalve »

Cok tesekkur ederim simdi anladim nasil olacagini . Eger 2 farkli buffer varsa numarasina gore 3.0 veya 3.1 verecem . Baska bir sorum daha olacak bunu bir ekranda button ile tetiklemek istiyorum ancak Sabit Ata butonu 3.0 okuma adresine izin vermiyor. Momentary buton ile tetikleme yapiyorum ancak bu seferde tusa basili tutmam gerekiyor kayit almasi icin , her zamanda tetiklemiyor anlamadigim bi sebebten oturu. Bu konuda onerebileceginiz bir sey var mi ?

Son bir sorum daha olacak bu kayitlari HMI ekrana yazdiktan sonra USB disk takarak onlari alabilme ihtimalim var mi ? Yoksa ya ekrana ya usb diske mi ?
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Bir önceki ekran görüntüsünde 'Bayrakları Otomatik Resetle' seçeneğini işaretlerseniz Geçmiş data tablonuzu Kalıcı bir buton ile tetiklemeniz durumunda geçmiş data tablosu bir örnek alıp bu butonu otomatik resetleyecektir.

HMI Rapor listesi elementi ile HMI'ye kaydolan dataları USB belleğe aktarabilirsiniz.

Not: USB belleği HMI'den ayırırken 'Harici Bellek Kaldır' elementini kullanmalısınız.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
emekli68
İletişim:

Mesaj gönderen emekli68 »

kolay gelsın data kayıt komutunda sabit atayı $3 olarak yazdım ama raporu ekrandan el ıle degılde plcden programla gırmek ıstıyorum.nasıl yaparım
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

$3 adresini HMI üzerinden D3 gibi bir PLC adresi ile değiştirebilirseniz. PLC programında D3 datasının 0. Bitini BSET komutu ile set edip data kaydını alabilirsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Kullanıcı avatarı
M.Abdullah
İletişim:

hmi data kayit PLC ile tetikleme

Mesaj gönderen M.Abdullah »

merhaba 3 adet verinin d410-411-412 data kaydını plc ile tetikleyerek yaptırmak istiyorum. fakat şöyle bir durum var benim bu data kayıt tablomun buffer ID si 3 idi. bende plc ile tetiklemek için D0 'ın 2 bitini bset komutu ile set brst komutu ile reset yaptım oluyor fakat daha 1. kaydı alır almaz simülasyonda ekranı yeniden başlatıyor.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

DOPSoft--> Seçenekler --> Yapılandırma --> Kontrol Bloğu sekmesinde "Data Kayıt Buffer Örnekleme" alanında kontrol word tanımlı olmalı. Bu adresin 2. bit'i set edildiğinde örnekleme alınabiliyor.

.
DELTA Electronics Turkey

“HMI Forum” sayfasına dön