VFD-EL modbus adresleri

Kullanıcı avatarı
eneskuroglu
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

Re: VFD-EL modbus adresleri

Mesaj gönderen eneskuroglu »

selamlar konuyu hortlatıyorum ama sürücünün 2000h adresinde kalkış ve duruş rampaları için hex olarak ne yazmam gerekiyor bit hesaplama da 18 34 1 hex olarak hesaplıyorum ama accel/deccel icin mantık yurutemedim
Kullanıcı avatarı
Uğur
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:
Durum: Çevrimiçi

Mesaj gönderen Uğur »

Kalkış rampa değerini 109H ve duruş rampa değerini 10AH adreslerine yazmalısınız.
Uğur Birdal - Technical Support Team Manager - DELTA Electronics Turkiye

Bildirimler İçin Whatsapp Kanalımıza Katılın
Whatsapp Kanal

https://www.linkedin.com/in/ugurbirdal
Kullanıcı avatarı
baymühendis
İletişim:

Mesaj gönderen baymühendis »

Merhaba

14ss2 plc ve vfd e serisi sürücümü rs485 ile haberleştirmekteyim, frekans yazma , frekans okuma ve ileri geri çalıştırma ile ilgili bir sıkıntım yok gerekli olan modbus adresleri Manuel’den buldum , sürücüye jog frekansını rs485 üzerinden göndermek istiyorum fakat dökümanlardan jog frekansı ve tork artırmak İÇİN gerekli olan modbus adreslerini bulamadım sizden ricam bu konu hakkında yardımcı olur musunuz
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Süücüye parametrelerine ait modbus adresleri aşağğıdaki gibi hesaplanır.

Örneğin 01-10 parametresi için 01 ve 10 ifadelerini Hex tabana konvert edin. Elde ettiğiniz 01 ve 0A sayılarını birleştirdiğinizde 01-10 parametresinin hex cinsten modbus adresini elde etmiş olacaksınız. (01-10 ----> H010A)
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
baymühendis
İletişim:

Mesaj gönderen baymühendis »

Teşekkür ederim Turhan bey
Kullanıcı avatarı
Ahmet12
İletişim:

Mesaj gönderen Ahmet12 »

İyi günler kolay gelsin. Benim elimde bir tane vfd e serisi bir inverter var. Modbus haberleşme ile set frekansini yazabildim haberleşme üzerinden. Akım ve frekansı okuma yaptım. Yalnız bana Max ve min frekans değerini de haberleşme uzerinden değiştirmek istiyorum. Haberleşme adreslerini bulamadım. Yardımcı olabilir misiniz.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Sürücü parametrelerine modbus haberleşme üzerinden erişmeniz mümkündür. Bunun için belirtmiş olduğum modbus adresleri kullanabilirsiniz.

01-00 : 0100H

01-07: 0107H

01-08: 0108H

.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.

“AC Motor Sürücü Forum” sayfasına dön