Bug mı arıza mı ?

Kullanıcı avatarı
KsK_Raist
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

Bug mı arıza mı ?

Mesaj gönderen KsK_Raist »

Merhaba,

Ok ile gösterdiğim y1 cıkısı aktif olmuyor. Aynı satırı bir alt bloğa yazıyorum sorunsuz çalışıyor. Aynı blogu silip tekrar üst blokta aynı yere yazıyorum. Yine çıkış vermiyor ?
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
Kullanıcı avatarı
ramazan_danacı
İletişim:

Re: Bug mı arıza mı ?

Mesaj gönderen ramazan_danacı »

Merhaba kolay gelsin. Programınızda Y1 çıkışını 2 kere yazmışsınız. Tarama da Son olarak 2.satırı tarayıp önündeki şartlar gerekli çıkışı sağlamadığı için Y1 aktif olmaz. Ancak ikinci satırın sonundaki Y1 i silip üst satıra bağlarsanız çalıştığını göreceksiniz.
Kullanıcı avatarı
KsK_Raist
İletişim:

Mesaj gönderen KsK_Raist »

ramazan_danacı yazdı: 21 May 2022, 18:37 Merhaba kolay gelsin. Programınızda Y1 çıkışını 2 kere yazmışsınız. Tarama da Son olarak 2.satırı tarayıp önündeki şartlar gerekli çıkışı sağlamadığı için Y1 aktif olmaz. Ancak ikinci satırın sonundaki Y1 i silip üst satıra bağlarsanız çalıştığını göreceksiniz.
Merhaba,

Şimdi anladım. Ben sorun olacağını düşünmemiştim. Teşekkür ederim. Birbirine bağlayınca düzeldi.
En son KsK_Raist tarafından 21 May 2022, 18:56 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
ramazan_danacı
İletişim:

Mesaj gönderen ramazan_danacı »

Ilk satırınıza manuel çalışma şartlarını yazın. İkinci satıra otomatik çalışma şartlarınızı yazıp satırları birbirine bağlarsanız yani 2 satır birbirine parelel bağlanır satır sonuna Y1 bobinini koyarsanız hangi şartlarınız yerine gelirse ilgili satıra göre Y1 çalışacaktır.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Y1 çıkış bobini OUT kontağı tipinde kullanıldığında PLC tarama sırasına göre son bit durumu geçerli olur yani M6 ve M7 bitlerinin durumu reset konumunda olduğu için Y1 bit adresinin reset konumunda olması beklenen bir durumdur.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.

“PLC Forum” sayfasına dön