VFD-EL-W ACI/ACM

Kullanıcı avatarı
emrekarakoc
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

VFD-EL-W ACI/ACM

Mesaj gönderen emrekarakoc »

Merhabalar kolay gelsin,

VFD-EL-W sürücümden zaman zaman OCN-OCA hatası alıyorum. Sürücüyü ve motoru değiştirdim sorun devam ediyor. Problem ne olabilir? Kablolamaları herşeyi kontrol ettim. Sürücü klemens girişlerini fotoğrafta görebilirsiniz.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Re: VFD-EL-W ACI/ACM

Mesaj gönderen Turhan »

OCA ve OCN hataları sırası ile hızlanma esnasında aşırı akım ve normal çalışma esnasında aşırı akım hatalarıdır.

Sürücü çıkış devresindeki izolasyon bozulması bu hatayı tetikleyebileceği gibi, Motor veya kablolamadaki izolasyon bozulmasıda bu hatayı tetikleyebilir.

Bu hatayı çalışma esnasında ara ara alıyorsanız OCA hataları için hızlanma zamanını arttırmalı, OCN hatası için normal çalışma esnasında ani yük değişimini kontrol etmelisiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
emrekarakoc
İletişim:

Bilgi için teşekkürler. sinyal devresinden şüpheleniyorum. AVI/ACI nedir? Bilgi verebilir misiniz? Resimde gördüğünüz üzere kapasitör ve kablo bağlı. Kabloda bizim plc sistemimize bağlı.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

AVI ve ACI sürücü analog sinyal giriş noktalarıdır. 0-10VDC veya 4-20mA aralığındaki sinyal girişleridir. sürücü çıkış frekansının set edilebilmesi için kullanılan referans sinyal giriş değeridir.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
emrekarakoc
İletişim:

Eğer giriş sinyali 10V üstü gelirse veya sinyal değeri aralığın dışına çıkarsa sürücü ocn veya oca arızası verir mi? (AVI seçili sürücüde).
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Analog sinyaldeki aralık dışındaki değerler sürücüye OC veya benzeri bir hata verdirmez.
DELTA Electronics Turkey

Kullanıcı avatarı
emrekarakoc
İletişim:

şebekeden 380V 50Hz besleme veriyorum normalde. Cihaz normal halde dururken f60.0 gösteriyor. Bu çıkış frekansı mıdır? Cihazı 50hz'e mi ayarlamak gerekiyor? OCN ve OCA hatalarını bu sebepten verebilir mi?
Kullanıcı avatarı
Uğur
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen Uğur »

Komut frekansıdır P1-00 parametreniz 60 olması sebebiyle max frekans 60 hze kadar çıkmaktadır. OC hataları aşırı akım hatalarıdır motor kontrollerini yapınız ayrıca sürücüde donanımsal sorun olup olmadığını anlamak için motoru sökerek sürücüyü boşta çalışırım hataya geçiyor mu onu kontrol ediniz.
Uğur Birdal - Technical Support Team Manager - DELTA Electronics Turkiye

Bildirimler İçin Whatsapp Kanalımıza Katılın
Whatsapp Kanal

https://www.linkedin.com/in/ugurbirdal

“AC Motor Sürücü Forum” sayfasına dön