Modbus MODRW birden fazla adresten okuma ve yazma

Kullanıcı avatarı
khaluk
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

Modbus MODRW birden fazla adresten okuma ve yazma

Mesaj gönderen khaluk »

Merhaba,
Bir tartım indikatöründen Delta DVP SS2 model PLC ile veri alıp vermeye çalışıyorum. Haberleşmede ve diğer parametrelerde herhangi bir hata olmadığından eminim. Örneklerden ve uygulama manuelinden faydalanarak ufak bir program yazdım.
Amacım: Bir butona basıldığında cihaza 0x10 komutu ile modbus üzerinden veri yazmayı denemek istedim ve başaramadım.
Şöyle bir yol izledim;
MODRW komutunun tek döngüde birden fazla çalışmaması için bir counter oluşturdum.
Counterin her artan değerinde MODRW ile istekte bulundum. Verileri okudum. Buraya kadar herşey normal fakat,
Bir butona bastığımda önceden MOV ile ayarladığım adresteki veriyi slave cihaza yazmak istedim. ve buradan sonra ilerleyemedim.
Ekteki programdaki mantık hatamı bulamıyorum. İnceleyen ve cevap veren olursa memnun olurum.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Re: Modbus MODRW birden fazla adresten okuma ve yazma

Mesaj gönderen Turhan »

Mesaja eklediğim örnek komut satırlarını kullanabilirsiniz.

Örnekte birinci MODRW haberleşme komutu okuma/yazma işlemini tamamladıktan hemen sonra haberleşme ile ilgili bit adreslerin durumunu resetleyip bu işlemden 50ms sonra bir sonraki MODRW komutunu aktif etmektedir.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
khaluk
İletişim:

Mesaj gönderen khaluk »

Turhan Bey cevabınız için teşekkür ederim. Fakat mesaja eklediğiniz örnek komut satırlarını göremedim. Gözden kaçırdığım bir yer de mi?
İyi çalışmalar,
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Mesaj ekini unutmuşum. Şimdi ekledim.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.

“PLC Forum” sayfasına dön