dop 110cs veri aktarım

Kullanıcı avatarı
Erdal Aktan
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

dop 110cs veri aktarım

Mesaj gönderen Erdal Aktan »

İyi günler
DOP110CS ile ekrana girdiğim D0 daki değeri bir hmi push buton ile usb ile excel veya txt olarak pcye aktarmak istiyorum bu mümkünmüdür? eğer mümkünse metot hakkında bilgi istiyorum
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Re: dop 110cs veri aktarım

Mesaj gönderen Turhan »

(10) HMI Data Kayıt fonksiyonu ile PLC verilerini farklı biçimlerde sayı yada ASCII karakter olarak kaydedebilirsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
Erdal Aktan
İletişim:

Turhan bey
hmi üzerine sayı girdiğim ve d0 a yazdığım veriyi direk pc de txt veya xls dosyasına atmam gerekiyor
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Düzeltiyorum; verilerinizi PC'de bir .csv uzantılı dosyaya kaydedebilmek için Download Center Operation Manual DOP-eServer Chapter 5 Writing Data in Microsoft Excel bölümünde anlatılan adımları uygulamalısınız. Youtube üzerinden eServer fonksiyonunun kullanımı ile ilgili çeşitli videolarda bulabilirsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
Erdal Aktan
İletişim:

anladım ben usb üzerinden yazabileceğimi sormuştum elimde dop110cs modeli mevcut ethernet portum bulunmuyor
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Turhan yazdı: 23 Haz 2022, 09:43 (10) HMI Data Kayıt fonksiyonu ile PLC verilerini farklı biçimlerde sayı yada ASCII karakter olarak kaydedebilirsiniz.
O halde ilk mesajda belirttiğim HMI Data kayıt fonksiyonunu kullanmalısınız.
DELTA Electronics Turkey

Kullanıcı avatarı
Erdal Aktan
İletişim:

Peki burada hmi a kaydettiğim dosyayı online olarak pcde görebilirmiyim yoksa muhakkak harici belleklemi taşımalıyım
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

HMI'ınızda ethernet portu bulunmadığından PC'de göremezsiniz. HMI USB Belleği fiziksel olarak PC'nizde kullanmanız gerekir.
DELTA Electronics Turkey

“HMI Forum” sayfasına dön