dvp 12 se program kapasıtesi

Kullanıcı avatarı
korhan2239
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

dvp 12 se program kapasıtesi

Mesaj gönderen korhan2239 »

Merhabalar
Bir proje için dvp 12 se kullanmaktayım program içerisinde 12 tane fonksıyon blok kullanıp yazılım bıtrmek uzereyım ama d410 sonra kullanılan regısterler kalıcı özelligi kaybetti.plc run stop gecırdıkten sonra degerler sıfırlanıyor.programı compıle yaptıgımda kullanılan step sayısı resımdekı gıbıdir.
https://resimyukle.io/r/XSZetonETq
Otomasyon teknikeri
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Re: dvp 12 se program kapasıtesi

Mesaj gönderen Turhan »

DVP-SE serisi PLC'de kalıcı data adresler aşağıdaki gibidir. Eğer bu adresler için data değerleri başlangıçta sıfıra düşüyor ise sorun program tarafında kaynaklanıyordur.

.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
korhan2239
İletişim:

Merhaba Turhan Bey;
kalıcı regısterler sadece hmı den plc iniyor program içerisinde resetlenen bir yerde yok.plc ye program yuklerken program tıkını kaldırıp gonderebılıyorum.hafızayı mı astım acaba???programı compıle ettıgımde 5831/15872 yazıyor,ayrıca there ıs not enough memory left yazıyor ılgılı resımı oncekı mesajımda paylasmıstım.
Otomasyon teknikeri
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Program içerisinde D408-D599 ve D2000-D3919 data alanlarındaki verileriniz mutlaka kalıcıdır. Proje dosyanızda bu aralık değerinden daha fazla alanda kalıcı adres tanımladıysanız sorun buradan kaynaklanıyor olabilir.

Farklı bir durum söz konusu ise proje dosyanızı, hatanın oluştuğu ilgili POU ve Network satırınıda belirterek dosyalarınızı özel mesaj yada turhan.kurt@deltaww.com mail hesabına gönderebilirmisiniz?
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
korhan2239
İletişim:

Merhaba Turhan Bey;
özel mesaj olarak gonderdım.
Otomasyon teknikeri
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Özel mesaj kutunuzu kontrol edebilirsiniz.
DELTA Electronics Turkey

“PLC Forum” sayfasına dön