14SS2 zaman oranlı sıcaklık yükseltme programı

Kullanıcı avatarı
serhat205
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

14SS2 zaman oranlı sıcaklık yükseltme programı

Mesaj gönderen serhat205 »

Merhabalar 14SS2 Plc var delta DTV cihaz ile haberleşme yapıyorum
Şöyle birşey yapmak
Adım program yapmak istiyorum
200 derece 60 dakika misal
Anlık sıcaklık üstüne ortalama yapıp örnek olarak 20 derece ise anlık sıcaklık . (200derece / 60 dakika =3.3 derece dakikada 23.3 derece nasıl isletebilirim sclp komutunu düşündüm mantıklı gelmedi fikir alışverişinde bulunmak istedim Plc konusunda yeni Yeni birşeyler yapıyorum fikirleriniz benim için çok değerli teşekkürler
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Re: 14SS2 zaman oranlı sıcaklık yükseltme programı

Mesaj gönderen Turhan »

DVP PLC ile kontrol cihazınızı haberleştirdikten sonra PV-SV değerine ve hedef zamana göre her bir birim zaman sonunda set derecesini arttırmayı denediniz mi?
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
serhat205
İletişim:

Mesaj gönderen serhat205 »

Turhan Bey Teşekkürler Dediginiz yapmak istedim fakat Floating sayı degerini DTV Cihaza gönderemiyorum Ornek olarak (26.8)DERECE GİBİ BİR DEGERİ DTV Ye AKTARAMIYORUM NASIL BİR YOL İZLEMELİYİM Çok Teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

DTV'nin PV ve SV değerleri 16Bit signed decimal tabandadır. 26.8 gibi floating biçimdeki sayı değerini 268 decimal değerine konvert ederek SV adresine yazmalısınız. Bu değer DTV'de 26.8 olarak icra edilecektir.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.

“PLC Forum” sayfasına dön