HMI Reçete

Kullanıcı avatarı
murat3545
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

HMI Reçete

Mesaj gönderen murat3545 »

SATIR OKUMA.jpeg
Turhan bey merhaba;

ekteki örnek resimdeki gibi bir uygulama yapmak istiyorum fakat gelişmiş reçete ile nasıl yapılacağının mantığını kuramadım. Start verdiğimde cpu (28sv) en üst satırdaki verileri okuyup işlemleri yapacak ( su aç, su kapat, * sn bekle , servo ** pozisyonuna git gibi) ve satır işi bittiğinde bir alt satıra geçecek ve bitirdiğinde yine bir alt satıra geçecek ve bu şekilde 10 satır olacak, tüm satırlardaki işlemler bittiğinde işlem tamamlanmış olacak. bunu bir işlem bloğu olarak kabul edersek bu bloğu çoğaltmak istiyorum aynı gelişmiş reçetedeki reçete grubu gibi farklı bir grup çağırabilmeliyim. fakat bir türlü mantık yürütemedim gelişmiş reçete mantığında yaparsam satırlara yazdığım verileri cpu ya yaz dediğimde hepsini aynı anda yazıyor. aynı sayfada tek reçete görüntüleyebildiğim için alt alta farklı reçeteleri görüntüleyemiyorum bununla ilgili olarak yardımınızı rica ediyorum
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

Re: HMI Reçete

Mesaj gönderen Turhan »

HMI Reçete Fonksiyonları başlığında 3. GELİŞMİŞ REÇETE FONKSİYONU'nun nasıl oluşturulduğu yada kullanıldığı adım adım anlatılmıştır. Dokümanı olduğu gibi uygulayabilirsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.

“HMI Forum” sayfasına dön