AS228 Retain Hafıza Hk.

Kullanıcı avatarı
kuka92
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

AS228 Retain Hafıza Hk.

Mesaj gönderen kuka92 »

Merhaba,

Program yazarken isim kullanmayı tercih ediyorum. yani m100 yerine ''Start'' yazıyorum sonrasında Main table içerisinden ''Auto Allocate'' seçeneğini kullanarak otomatik bir adres atıyorum. Fakat ''Var_Retain''adresleri enerji gidip geldikten sonra sıfırlanıyor. ''Var_Retain'' yazmasına rağmen neden cihaz kendini sıfırlıyor? Ayrıca AS228 içerisinden pil çıkmadı. Bu etkili olur mu .* Resmi ekledim.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Re: AS228 Retain Hafıza Hk.

Mesaj gönderen Turhan »

Merhaba,

Sembol adresleri otomatik olarak D alanı ile atadığınız zaman adresler doğrudan D alanı özelliğine sahip olur. Yani D100,D101,D102 adresleri kalıcı olmayan adresler olduğu için sembol tipiniz VAR_RETAIN olsa bile adresdeki değerleriniz kalıcı olmaz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
kuka92
İletişim:

Mesaj gönderen kuka92 »

Merhaba,

Peki ''Auto Allocate'' seçeneği için D20000'den başla diye bir seçenek bulunuyor mu ? Çünkü yüzlerce data yazacağız. Böyle birşey varsa işimizi kolaylaştırır
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

ISPSoft'da soldaki pencerede yr alan "Device Resource Allocation" sekmesinde sembol adresler için kullanılacak aygıt aralıklarını tanımlayabilirsiniz.

.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
gnysr
İletişim:

Mesaj gönderen gnysr »

Turhan yazdı: 20 Nis 2022, 13:52 ISPSoft'da soldaki pencerede yr alan "Device Resource Allocation" sekmesinde sembol adresler için kullanılacak aygıt aralıklarını tanımlayabilirsiniz.

.
Merhaba Bendeki ISPsoft ta böyle bir menü yok ! v3.13
Kullanıcı avatarı
gnysr
İletişim:

Mesaj gönderen gnysr »

gnysr yazdı: 08 Ağu 2022, 12:19
Turhan yazdı: 20 Nis 2022, 13:52 ISPSoft'da soldaki pencerede yr alan "Device Resource Allocation" sekmesinde sembol adresler için kullanılacak aygıt aralıklarını tanımlayabilirsiniz.

.
Merhaba Bendeki ISPsoft ta böyle bir menü yok ! v3.13
HWconfig in içine alınmış ondan yok .

“PLC Forum” sayfasına dön