asda-b2 speed mod

Kullanıcı avatarı
ozkan1316
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

asda-b2 speed mod

Mesaj gönderen ozkan1316 »

merhaba
asda-b2 servo motoru speed modda calıstırıyorum servo on verip -+10v verip yön değiştirerek çalıtıryorum
10.000 pulse sahip bir encoder ile motorun pozisynu kontrol ediyorum
istediğim pozisyona gelince ileri yada geri gönderiyorum motoru fakat yasadığım bir problem istediğim pozisyona gelince durması gereken yerde durmuyor ve cok az kenarlara fazla gidiyor bunu nasıl engelleye bilirim
stop modum aniden dur modda
kullandığım plc sx2 serisi
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Re: asda-b2 speed mod

Mesaj gönderen Turhan »

Merhaba,

servo sürücüyü pozisyon kontrol modunda kullanmadığınız için noktasal duruş sağlamayabilirsiniz. Sürücünün P1-34, P1-35 ve P1-36 parametreleri ile kalkış durum rampala zaman değerlerini değiştirebilirsiniz.

Daha kısa sürede duruş işlemi için P1-35 parametresini olabildiğince düşük girmelisiniz. Ayrıca P1-36 parametresinin değeride 0'dan farklı olmalıdır.

.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
ozkan1316
İletişim:

merhaba
bir sorum daha olacak pozisyon kontrol modda istenilen pozisyona giderken hız bilgisi değiştirilebilir mi yoksa istenilen pozisyona ulaştıktan sonra mı tekrar hız bilgisi değişir cünkünim yaptığım uygulamada farklı bir yerden hız bilgisi okuyorum ve referan olarak onu kullanıyorum yani harici bir encoder ile scal kumutu ile okuduğum değeri referans olarak kullanıyorum start geldikten sonra hız okuduğum yer sabit bir hız değil değişken ve buna paralel senkronize calıstırıyorum servo motoru eger pozisyon kontrol de bunu yapa bilirsem projemi pozisyon kontrol moda alacam
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

ASDA-B2 serisi sürücüler yalnızca pulse kaynağı ile pozisyon kontrol modunda kullanabilir. Dolayısı ile pulse kaynağınız pozisyon komutu icra edilirken hız değişikliğini gerçekleştirebiliyor ise belirttiğiniz işlemi gerçekleştirebilirsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
ozkan1316
İletişim:

cok tesekkur ederim verdiğiniz bilgiler için
Kullanıcı avatarı
ozkan1316
İletişim:

MERHABA
POZİSYON KOMUTU İCRA ESİLİRKEN PALS FREKANS DEĞERİNİ DEĞİŞTİĞİMDE HIZ BİLGİSİ DEĞİŞMEDİ GİRDİĞİM FREKANS POZİSYON YENİDEN BASLAYINCA DEĞİŞİKLİK GÖSTERİYOR BUNUNLA İLGİLİ NASIL BİR YOL İZLEYEBİLİRİM Absolute POZİSYONLAMA KUMUTU KULLANIYORUM
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

DVP-S serisi PLC modeli kullanıyorsanız DDRVA/DDRVI gibi pozisyonlama komutlarında pulse çıkış frekansı anlık değiştirilemez. Bu değişikliği gerçekleştirseniz bile PLC'nin bunu icra etmesi için komutun yeniden aktif edilmesi gerekir.

DPLSY ve DPLSV gibi pulse komutlarında ise frekans değeri değiştirildiğinde çıkış hızı anlık olarak güncellenir. Bu komutları kullanmayı deneyiniz.
DELTA Electronics Turkey

Kullanıcı avatarı
ozkan1316
İletişim:

merhaba
tekrardan bir sorum daha olacak DPLSY Kumutu kullandığımda anlık frekans değiştiriyorum.
ileri yonde 10000 plas git dediğimde 10000 plas gidiyor ve kumut tamamlanmış oluyor fakat 10000 geri gel dediğimde 10000 geri istediğim gibi geliyor ama D1032 den ileri ve geri toplamını yazıyor bunu 10000 ileri kumutu gelince 10000 pal yazsın 10000 geri dedğimde d1032 tekrar 0 olma imkanı varmı bunun için nasıl bir kyol izlemem lazım şimdiden verdiğiniz tüm bilgiler için cok tesekkür ederim
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

DPLSY komutu, üretilecek pulse adedinin yalnızca pozitif değer aldığı tek yönlü çalışma komutu olduğu için yön sinyalini haricen aktif etmeniz durumunda belirttiğiniz gibi pozisyon pulse registeri toplam yolu gösterecektir.

Aritmetik dört işlem komutları ile yön sinyalinin durumuna göre aktüel pozisyonu kendiniz haricen hesaplamalısınız.
DELTA Electronics Turkey

Kullanıcı avatarı
ozkan1316
İletişim:

merhaba
ekte göründüğü gibi dzrn kumutu kullandım
benim sorunum sensör görünce ters yöne hareket veremedim
home butonu gelınce birinci hızda ilerliyor sensör görünce ikinci hızda devam edip sensörden kurtulunca duruyor
birde home ok olmuyor acaba yanlıs bir kumut mu kullandım
kullandığım plc sx2
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.

“Servo Forum” sayfasına dön