Baykon Haberleşme

Kullanıcı avatarı
omerkara
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

Baykon Haberleşme

Mesaj gönderen omerkara »

Merhaba;
Siteden indirdiğim örnek haberleşme programında ufak bir sorun çıktı.
DOPB- Baykon TX2MB arasındaki haberleşmede Calibration Status alanındaki bilgiler yapılan işleme göre değişmiyor. Sabit şekilde ready for calibration yazısı görünüyor. Diğer fonksiyonlarda bir sorun yok. Bu durumu nasıl düzeltebilirim.?
HMI modeli DOP-107EV
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
Kullanıcı avatarı
Uğur
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Re: Baykon Haberleşme

Mesaj gönderen Uğur »

O bölümü baykon manuelinde yazan status register adres durumuna dair mesaj displaye kendim yazmıştım. Siz status adresini sayı göster elementi ile okutun ve işlemlerde bu register değeri değişiyormu onu gözlemleyin.
Uğur Birdal - Technical Support Team Manager - DELTA Electronics Turkiye

Bildirimler İçin Whatsapp Kanalımıza Katılın
Whatsapp Kanal

https://www.linkedin.com/in/ugurbirdal
Kullanıcı avatarı
omerkara
İletişim:

Uğur yazdı: 13 Eyl 2022, 12:52 O bölümü baykon manuelinde yazan status register adres durumuna dair mesaj displaye kendim yazmıştım. Siz status adresini sayı göster elementi ile okutun ve işlemlerde bu register değeri değişiyormu onu gözlemleyin.
Evet değerler değişiyor ama baykon register' da farklılık var iki bölüm var register adresinde Status D0-D7 arasında Error D8- D15 arası olarak bölünmüş. Karışıklık burada oluyor burayı çözemedim.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
Kullanıcı avatarı
Uğur
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen Uğur »

Alt ve üst byte değerlerini farklı amaçla kullanmış. Siz alt byte değerini maskeleyip içeriğine bakarsanız üst byte içerisinde oluşacak hataların registere etkisini ortadan kaldırmış olursunuz.

Whatsapp Kanal

Kullanıcı avatarı
omerkara
İletişim:

Uğur yazdı: 13 Eyl 2022, 14:00 Alt ve üst byte değerlerini farklı amaçla kullanmış. Siz alt byte değerini maskeleyip içeriğine bakarsanız üst byte içerisinde oluşacak hataların registere etkisini ortadan kaldırmış olursunuz.
Dediğiniz işlemi nasıl yapacağım hakkında maalesef hiç bir fikrim yok. Yapılmış bir örneği var mı veya bir örnek yapabilir misiniz ?
Kullanıcı avatarı
Uğur
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen Uğur »

Makro içerisinde AND ile H'00FF yada H'FF00' ile lojik işleme tutacaksınız. Aşağıdaki doküman makro konusunda size yol gösterecektir.

HMI Macro Komutları Dokümanı

Whatsapp Kanal

“HMI Forum” sayfasına dön