ASDA-B2 CN1 soketinden PLC'ye alarm bilgisi alma

Kullanıcı avatarı
Mömer
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

ASDA-B2 CN1 soketinden PLC'ye alarm bilgisi alma

Mesaj gönderen Mömer »

Merhaba,

ASDA-B2 sürücümün CN1 portunda bulunan 4.pine (DO2-) -24 volt verdim. 5. pini (DO2+) SV2 PLC nin 17. girişine taktım. Kısa devre kontrolü ile bağlantıları kontrol ettim problem görünmüyor. P2-19 parametresini viewtopic.php?p=11905&hilit=alarm+haz%C ... isi#p11905 sorusunda cevapladığınız gibi 107 olarak ve ASDA-B2 kılavuzunda default olarak görünen değer 103 olarak da kullandım. Test için servo devredeyken enkoder kablosunu (CN2 soketinden) söktüm. AL011 hatasına geçmesine rağmen x17 girişimde hiçbir değişiklik olmuyor. Neyi gözden kaçırıyorum?

Yardımcı olursanız sevinirim.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Re: ASDA-B2 CN1 soketinden PLC'ye alarm bilgisi alma

Mesaj gönderen Turhan »

Merhaba,

AL011 error değil warning durumudur. Sürücüyü error durumuna geçirmek istiyorsanız. P1-57 ve P1-57 parametrelerini kullanabilirsiniz.

P1-57: %20, P1-58:100 ise sürücü 100ms boyunca %20 veya üzeri yüklenir ise sürücü AL030 hatasına düşecektir.

.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
Mömer
İletişim:

Mesaj gönderen Mömer »

Dediklerinizi uyguladım. AL030 hatasına geçtiğinde de X17 girişinde değişim olmadı.

P2-19 parametresi ne olmalıdır? Orada mı hata var acaba. Başka bir output kullanmıyorum sürücü üzerinden.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Uyarı durumlarındada bir çıkış elde etmek istiyorsanız kullanmadığınız bir DO çıkışını NO sinyal için 0x0111, NC sinyal için 0x011 tanımlamalısınız.

.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
Mömer
İletişim:

Mesaj gönderen Mömer »

Benim asıl amacım ERROR durumunda PLC'ye bunun bilgisini almak. Nasıl yapabilirim sıfırdan anlatabilir misiniz?
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Mömer yazdı: 27 Eyl 2022, 11:19 Merhaba,

ASDA-B2 sürücümün CN1 portunda bulunan 4.pine (DO2-) -24 volt verdim. 5. pini (DO2+) SV2 PLC nin 17. girişine taktım. Kısa devre kontrolü ile bağlantıları kontrol ettim problem görünmüyor. P2-19 parametresini viewtopic.php?p=11905&hilit=alarm+haz%C ... isi#p11905 sorusunda cevapladığınız gibi 107 olarak ve ASDA-B2 kılavuzunda default olarak görünen değer 103 olarak da kullandım. Test için servo devredeyken enkoder kablosunu (CN2 soketinden) söktüm. AL011 hatasına geçmesine rağmen x17 girişimde hiçbir değişiklik olmuyor. Neyi gözden kaçırıyorum?

Yardımcı olursanız sevinirim.
PLC'nin S/S klemensine +24VDC uyguladıysanız belirttiğiniz parametre ve bağlantılar doğru gözüküyor. Öncelikle fiziksel bağlantınızı kontrol ediniz. Sorun devam eder ise sırası ile sürücü ve PLC üzerindeki farklı IO noktaları için tekrar deneyiniz.
DELTA Electronics Turkey

Kullanıcı avatarı
Mömer
İletişim:

Mesaj gönderen Mömer »

Hayır PLC'nin girişlerini -24 ile besledim. Bu durumda DO2+ ye 24+ verip DO-'den mi bilgi almam gerekecek?
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Her iki kontrolcüdende 0VDC sinyalini anahtarlamışsınız. Ya PLC yada sürücü tarafında anahtarlama sinyalinizi PNP olarak bağlamalısınız.
DELTA Electronics Turkey

“Servo Forum” sayfasına dön