Karakter Gir Makro

Kullanıcı avatarı
akifs38
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

Karakter Gir Makro

Mesaj gönderen akifs38 »

Merhabalar

Karakter gir elementi ile karakter girildiğinde karakter sayısı 12nin altındaysa tetikleme yapmasını istemiyorum. Bunu nasıl bir makro ile yazarım. Şimdiden teşekkkürler
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Re: Karakter Gir Makro

Mesaj gönderen Turhan »

Merhaba,

Belirttiğiniz işlemi DOP100 serisi HMI modellerine gerçekleştirecek en kolay method LUAScript kodlarıdır. Mesaja eklediğim örnek programda karakter gir elementinin işlem önce ve işlem sonrasu makro satırları ve 'Program' sekmesindeki açıklamalı LUAScript kodlarına gözatınız.

.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
akifs38
İletişim:

Mesaj gönderen akifs38 »

Turhan bey cevabınız için teşekkür ederim. Ben karakter 12 den büyükse örneğin M50 yi set etmek istiyorum bunu nasıl yapabilirim.Teşekkürler
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

$300.0 bit adresinin kontrol edildiği satırları İlgili porta bağlı istasyonun bit adresi ile yer değiştirin. Haberleşme driverına göre yazma adresi farklılık göstereceği için proje dosyasına uygun olarak adreslemelisiniz.

.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.

“HMI Forum” sayfasına dön