HMI ile Barkod okuma

Kullanıcı avatarı
Aniluzun
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

HMI ile Barkod okuma

Mesaj gönderen Aniluzun »

Merhaba, Elimde Netum marka wireless barkod okuyucu var. Barkodu HMI'da göstermek istiyorum. Örnek bir proje hazırladım. Usb'yi HMI'ın usb girişine takıyorum. Ekteki programı hmi ekrana yükledim. Herhangi bir barkodu okutmaya çalışıyorum ancak hiçbir değer gelmiyor. Daha önce barkod okuyucu ile hiç çalışmadım o yüzden yanlış yapıyor olabilirim. Herhangi bir script yazmama gerek var mı ya da haberleşme ayarı mı yapmam gerekli? Bilmediğim için danışmak istedim. Şimdiden yanıtlarınız için teşekkür ederim.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
Kullanıcı avatarı
İslam
İletişim:

Re: HMI ile Barkod okuma

Mesaj gönderen İslam »

Merhaba,

Herhangi bir ayar yapmadan Barkod elementi ile okuma yapabilirsiniz. Element kullanım şekliniz doğru başka bir ayara ihtiyacınız yok. Elimde farklı bir barkod okuyucu ile sizin programınızı test ettiğimde sorunsuz bir şekilde okuma yapmaktadır.
barkod.jpeg
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
İslam Karadeniz - Technical Support Engineer - DELTA Electronics Turkey
Kullanıcı avatarı
Aniluzun
İletişim:

Mesaj gönderen Aniluzun »

Cevabınız için teşekkür ederim İslam Bey. İki farklı barkod okuyucu ve iki farklı HMI ile denedim ancak yine bir yazı gelmiyor. Barkod okuyucular ile ilgili bir sorun olabilir. Elinizdeki barkod okuyucunun marka modelini verebilir misiniz? Bir de bununla ilgili kafamdaki düşünce okttuğum barkoddaki numara bir numara ile eşleşince ekranda bir yazı çıksın istiyorum. Bunu hmi'dan scriptler ile yapabilirim heralde değil mi?
Kullanıcı avatarı
İslam
İletişim:

Mesaj gönderen İslam »

Kullanmış olduğum barkod okuyucu Deltaya ait DAH2000-USB kodlu El tipi USB portlu Barkod Okuyucudur. Diğer sorunuz için reçete fonksiyonu ile gerçekleştirebilirsiniz.
İslam Karadeniz - Technical Support Engineer - DELTA Electronics Turkey

“HMI Forum” sayfasına dön