VFDE SÜRÜCÜ FRENLEME DİRENCİ

Kullanıcı avatarı
hsy
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

VFDE SÜRÜCÜ FRENLEME DİRENCİ

Mesaj gönderen hsy »

Merhaba kolay gelsin.

VFDE sürücü ile alakalı birkaç sorum olacak. Forumda araştırdım bazı kafama takılanlar var.

1 - Frenleme direnci kullanırken yavaşlama zamanını sıfır yapmak şart mıdır yoksa yine de frenleme direnci devreye girer mi?
2- Frenleme direncinin devreye girip girmediğini multimetre ile nasıl kontrol edebilirim?
3- 8.02 parametresi üzerinde değişiklikler yaptım durmada fren zamanını yükselttim, bunun frenleme direncine bir etkisi olur mu?

Teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Re: VFDE SÜRÜCÜ FRENLEME DİRENCİ

Mesaj gönderen Turhan »

Merhaba,

1. Frenleme direnci kullanmanız sürücü yavaşlama zamanını sıfır kullanma şartını oluşturmaz. Duruş rampasının 0 set edilmesi bir çok uygulama için önerilen bir durum değildir.

2. Sürücü frenleme direncini aktif ettiğinde sürücü üzerinde B1 ve B2 klemensleri üzerinde DC voltaj oluşur. Oluşan bu voltaj seviyesi 700VDC'ninde üzerine çıkabilir. Multimetreniz uygun ise bu voltaj seviyesini okuyabilirsiniz.

3. Sürücü DC bara voltajı eşik voltajını aştığında frenleme dirençleri devreye girer. Bu durum normal çalışma hızında, hızlanma/yavaşlama bölgesinde yada DC frenlemeye geçtiği anda oluşabilir. Motor hızı, yük durumuna görede farklılık gösterir.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
hsy
İletişim:

Re: VFDE SÜRÜCÜ FRENLEME DİRENCİ

Mesaj gönderen hsy »

Detaylı cevap için çok teşekkür ederim. İyi çalışmalar.

“AC Motor Sürücü Forum” sayfasına dön