YENİ MODÜL EKLEME

Kullanıcı avatarı
huseyinyavuztumad
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

YENİ MODÜL EKLEME

Mesaj gönderen huseyinyavuztumad »

Merhaba, DVP12SE11R CPU modülüme DVP08SP dijital ve DVP04AD-SE Analog modülü ekledim. Program olarak ISPSoft kullanıyorum.
Dijital modül otomatik olarak algılanıp X20.... adresi ile devam ediyor diye okudum.
Analog modülde manuelini okuduğumda EK'te gösterdiğim komut dizeleri ile tanıtmak gerektiğini söylüyor..
PLC min HWConfigrasyonu kısmında yine EK'te gösterdiğim gibi mevcut olan analog modül de görünmüyor , yani eklenmemiş..

Sorum şu;
1- Analog modül için programdan Auxillary setup of Extension modül sekmesi vb. işlem ile mi tanıtma yapacağım yoksa programlama ile mi tanıtacağım?
2- CPU'ya mevcut ekli olan Modülleri HWCNF. neden göremiyorum? Eklemeli miyim?

Teşekkürler..
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Re: YENİ MODÜL EKLEME

Mesaj gönderen Turhan »

Merhaba,

1. PLC'nin sağına eklenen dijital IO modülleri X20'den başlayarak octa sayı sistemine göre otomatik tnımlanmaktadır.

2. Tüm DVP-S serisi sağ kenar modüller için ISPSoft --> Wizard --> Auxiliary Design of Extention modules sekmesinden otomatik kod oluşturma sihirbazını kullanabilirsiniz. Yada (2) PLC Analog Modül Uygulamaları başlığından hazır örnekleri kullanabilirsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
huseyinyavuztumad
İletişim:

Çok Teşekkür ederim..
Kullanıcı avatarı
huseyinyavuztumad
İletişim:

Turhan yazdı: 23 Kas 2022, 16:10 Merhaba,

1. PLC'nin sağına eklenen dijital IO modülleri X20'den başlayarak octa sayı sistemine göre otomatik tnımlanmaktadır.

2. Tüm DVP-S serisi sağ kenar modüller için ISPSoft --> Wizard --> Auxiliary Design of Extention modules sekmesinden otomatik kod oluşturma sihirbazını kullanabilirsiniz. Yada (2) PLC Analog Modül Uygulamaları başlığından hazır örnekleri kullanabilirsiniz.
Turhan bey , TO K0 K1 H6DB K1 komutunu ISPsoft ta işleyemiyorum? WPLSoft ile arasındaki farktan kaynaklı mı? H6DB yi neye çevirmem gerekir?
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Hexadecimal tabandaki sayıları 16#06DB şeklinde yazmalısınız.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
huseyinyavuztumad
İletişim:

Turhan yazdı: 23 Kas 2022, 16:43 Hexadecimal tabandaki sayıları 16#06DB şeklinde yazmalısınız.
Böyle bir uyarı aldım. Üst satır ilk modül için yazılan. Girişi farklı yazılmış kopyalayıp kullanabilirmiyim diye düşündüm? Modül ü sıfır ben bir yapacağım sıra olarak?
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Hexadecimal tabandaki sayıları 16#06DB şeklinde yazmalısınız.
DELTA Electronics Turkey

Kullanıcı avatarı
huseyinyavuztumad
İletişim:

Turhan yazdı: 24 Kas 2022, 10:01 Hexadecimal tabandaki sayıları 16#06DB şeklinde yazmalısınız.
Mantığını kavrayamadım ama yukarıdaki TO bloğundaki değeri 2. modül için kullandım. Modül girişindeki m girişini 1 yaptım (1. modül olduğunu belirttim)
çalıştı. Sahadan değer aldım.

“PLC Forum” sayfasına dön