TP70 Analog Ayarı

Kullanıcı avatarı
yokkdevee
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

TP70 Analog Ayarı

Mesaj gönderen yokkdevee »

Merhaba. Elimde TP70P-22XA1 serisi HMI modüllü plc var. 4-20mA okuma yapmak için programda bulunan "ilave modüller için konfigurasyon yardımcısı" sekmesi pasif durumda. Nasıl yapabilirim bunu? Şimdiden teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
Uğur
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Re: TP70 Analog Ayarı

Mesaj gönderen Uğur »

TP70 analog ayarları DVP-SX2 PLC ile aynı olup direk adres tabanlı analog okuma yazma yapılabilir. Aşağıdaki link size yardımcı olacaktır.

20SX2 PLC Analog Giriş ve Çıkış ayarları
Uğur Birdal - Technical Support Team Manager - DELTA Electronics Turkiye

Bildirimler İçin Whatsapp Kanalımıza Katılın
Whatsapp Kanal

https://www.linkedin.com/in/ugurbirdal
Kullanıcı avatarı
yokkdevee
İletişim:

Teşekkür ederim Uğur Bey. Bir şeyler denedim fakat doğruluğundan emin değilim. Ne yazık ki 2 PLC ile de ilgili örnek çalışmalar bulmakta zorlanıyorum. Forum içerisinde de bulamadım. Benim gözümden kaçıyor olabilir mi
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

2 PLC ile ilgili bulamadığınız örnekler nedir?
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
yokkdevee
İletişim:

Basınç tranmitteri verilerini okumak istiyorum
Kullanıcı avatarı
571ibrahim
İletişim:

Mesaj gönderen 571ibrahim »

Herkeze kolay gelsin Tp70p Cihazda bahsedilği gibi 4-20 mA okuyacak şekilde D1115 e 16#0F0F gönderiyorum ama 4mA da 200 değeri 20mA da 1000 değeri alıyorum. Resimdeki Katalogda dijital dönüşüm oranı 0-2000 denmekte, benim okuduğum değer ile alakalı sıkıntı varmıdır yada doğrusu nedir.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Merhaba,

D1115 için dijital dönüşüm değeriniz H0F0F sayı değeriniz doğru gözüküyor. Analog akım girişi için ilgili kanalda V+ ve I+ klemenslerini köprüleyip bu girişlere sinyalinizin + ucunu, VI- klemensinede - ucunu bağladığınızı doğrulayabilirmisiniz?

TP70'in analog IO ayarları SX2 serisi PLC ile benzerlik gösterdiği için 20SX2 PLC Analog Giriş ve Çıkış Ayarları başlığınıda kullanabilirsiniz.

.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
571ibrahim
İletişim:

Mesaj gönderen 571ibrahim »

Turhan bey Merhaba...
Evet bağlantı şekli doğrudur yanlış bağlantıda değer okunmuyor zaten. Bahsedilen konu başlığını inceledim 0-10 Volt da oran max 2000 oluyor. Ancak mA da istenilen değerlere ulaşılmıyor.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

TP70 üzerinde test edip dönüş sağlamaya çalışacağım.
DELTA Electronics Turkey

Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Düzeltme: PLC D1115 data adresine 16#00AA sayısını taşıyarak PLC girişlerini tanımlayarak tüm girişleri 4-20mA olarak kullanabileceğiniz gözüküyor. Bu analog değerdeki çözünürlüğünüz ise 0-1000 olarak verilmiş. Test edebilirmisiniz?

.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
DELTA Electronics Turkey

“HMI Forum” sayfasına dön