VFD E SÜRÜCÜ PNP CALISTIRMA

Kullanıcı avatarı
bulent1818
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

VFD E SÜRÜCÜ PNP CALISTIRMA

Mesaj gönderen bulent1818 »

merhabalar vfd e sürücümü modbus rs485 üzerinden calıstırıyorum npn olarak bilgi gönderirsem modbus üzerinden hız referansı gönderebiliyorum ve sürücüyü çalıstırabiliyorum
eger pnp olarak calıstırırsam hız referansı giriyor ama start bilgisini almıyor sürücü üzerindeki npn pnp jumperini pnp plarak ayarlıyorum neden yapabilir acaba
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Re: VFD E SÜRÜCÜ PNP CALISTIRMA

Mesaj gönderen Turhan »

Sürücünün frekans komut kaynağı ve çalışma komut kaynağı RS485 arabirimi seçilmiş ise DI terminalinizin NPN yada PNP seçilmesi haberleşme durumunu etkilemez. Yalnızca sürücü üzerindeki DI'ların kontrolünüz dışında tetiklenmediğine emin olmalısınız.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
bulent1818
İletişim:

kontrolüm dısında tetikleme olmuyor ama NPN çalıstırmak istediğmde com ile DI girişini köprülersem sorun yok ama
PNP çalıstırmak istersem com ucuna güç kaynagının ( - ) ucunu bağlıyorum DI girişine dısardan bir + uyguladıgımda start bilgisi almıyor
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Harici güç kaynağına göre PNP bağlantı şekli aşağıdaki gibidir. Özellikle sürücünün temel haberleşme dışındaki tüm parametrelerinin varsayılan ayarlarında olduğunu ve MI3, MI4,MI5 ve MI6 inputların boş olduğuna emin olunuz.

Sürücü start bilgisi için yalnızca DCM ve MI1 inputlarını kullanarak çalışma testini gerçekleştiriniz.

.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
bulent1818
İletişim:

PNP calıstırmayı daha vfd el sürücülerinizde ve vfd e sürücülerde yüzlerce defa yaptım ama bu kez hız bilgisini modbustan alıyorum ilginc olan jumperi npn yaparsam start alıyor ama bu sefer hız okumuyor pnp yaparsam hız bilgisi alıyor ama bu seferde start almıyor
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Sistemin başında iken benimle doğrudan iletişime geçebilirmisiniz?
DELTA Electronics Turkey

“AC Motor Sürücü Forum” sayfasına dön