C2000 ovn hatası

Kullanıcı avatarı
Cosmo79
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

Re: C2000 ovn hatası

Mesaj gönderen Cosmo79 »

Switch konumu 1 kademe daha yukarı çekmemin bi sakıncası olurmu en son 415 denedim switch pozisyonunu
Kullanıcı avatarı
Cosmo79
İletişim:

Mesaj gönderen Cosmo79 »

Turhan bey sizce deneyecek ne kaldı bu sıkıntı için ?
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Sürücü üzerinde OVN hatası alıyorsunuz. Sebebi yük ataletinin fazla olmasıdır. Sonuç ise sürücünün aşırı voltaj hatasına geçmesidir. Eğer yük ataleti ile ilgili durumu iyileştiremiyorsanız;

Swich durumunu maximum 440VAC'ye kadar kademeli olarak yükseltin(Swich konumu 460VAC'de iken sürücü OVN hatası veriyordu). Ayrıca ACT led durumundan da dirençlerin sürekli devreye girdiğini hala görüyorsanız ya dirençlerin watt değerini arttırmanız yada frenleme kıyıcısı yerine REG2000 yada AFE2000 gibi direnç içermeyen rejeneratif üniteler kullanmalısınız.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
Cosmo79
İletişim:

Mesaj gönderen Cosmo79 »

Turhan bey ovn hatasını aştım onuda c2000 üzerindeki parametrelerden, lakin şu anki konu 6 adet direç gurubunun aşırı ısınması ve her seferinde act ledinin yanması daha öncede bahsettiğim gibi diğer makinalarda act ledi çok nadir yanerken bu makinada her harekette yanıyor olması. c2000 üzerinde act ledi veya kırpma süreleri ile ilgili bir parametre mevcutmu?
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Sorun çok büyük olasılıkla sürücü yada frenleme ünitesinden kaynaklanmıyor. Test imkanınız var ise diğer makinelere ait sürücü yada üniteleri yer değiştirip çalışmayı gözlemleyebilirsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
Cosmo79
İletişim:

Mesaj gönderen Cosmo79 »

Deneyip sonucu bildirmiş olacağım
Kullanıcı avatarı
Cosmo79
İletişim:

Mesaj gönderen Cosmo79 »

Turan bey merhaba ben testi gerçekleştirdim cihazları diğer makinaya bağladım ve denediğimde diğer makinada problem yaşamadım buna istinaden sorunu kaynağını bulamamış durumdayım sürücüde bir hata olmamasına rağmen fren ünitesine bağlanmış 6 adet 13 ohm dirençlerim aşırı ısınıyor bununla ilgili bir fikriniz varmı acaba yada motor kaynaklı olma ihtimali varmı ?
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Belirttiğinize göre sorunu yaşadığınız makinede daha fazla rejeneratif durum oluşuyor. Makineler arasındaki mekanik farklılıklar yada motor miline düşen farklı yüklenme değerleri bu durumu oluşturuyor.
DELTA Electronics Turkey

“AC Motor Sürücü Forum” sayfasına dön