2 ASDA A2 SERVOYU SENKRONİZE ETMEK

Kullanıcı avatarı
es_fb
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

2 ASDA A2 SERVOYU SENKRONİZE ETMEK

Mesaj gönderen es_fb »

Herkeze kolay gelsin.Benim yapmak istediğim bir proje için 2 ASDA A2 servoyu senkronize etmek ve sıralı olarak gerektiğindede duruma göre aynı anda farklı pozisyonlarda sürmek istiyorum.Ama önceliğim CANOPEN ile sürmek istiyorum.Buna göre örnek pdf veya döküman mevcutmu.PLC olarakta AS228T plc kullanacam.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Re: 2 ASDA A2 SERVOYU SENKRONİZE ETMEK

Mesaj gönderen Turhan »

CANOpen haberleşme opsiyonunu kullanacaksanız burada DVP-15MC hareket kontrolcüsünü kullanmalısınız. 15MC Motion PLC CANopen Builder ve Eğitimi başlığında uygulama örnekleri bulunmaktadır.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
es_fb
İletişim:

Mesaj gönderen es_fb »

Şuanda elimde malesef 15MC yok elimde olanlar AS228T PLC ve 2 adet asda a2 servo. önceliğim canopen ile sürmek ama bunlarla süremez isem bağlantı yolu ile sürmek isterim
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

AS200 PLC ile eksenleri birbirinden bağımsız olarak kontrol edebilirsiniz ancak iki eksen senkronize hareketi gerçekleştiremezsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
es_fb
İletişim:

Mesaj gönderen es_fb »

Yani MC serisi olmadan canopen ile imkansız diyorsunuz.
Şunu öğrenebilirmiyim peki bildiğim kadarı ile servonun encoder içeriğini DZNRC komutu kullanılarak yani home işlemi yaparak sıfırlayabiliyoruz.
Benim istediğim bunun haricinde sıfırlama işlemi varmı örneğin 1. servo turunu tamamladı içeriği sıfırlandı aynı şekilde 2. servo turunu tamamladı oda içeriğini sıfırladı.
Daha sonrasında ise hangi servo olursa olsun ben bu servoların aktif iken istediğim pozisyona ulaşınca(turunu tamamlamadan)karşılaştırma komutları kullanarak diğer boşta kalan servoyu hareket ettirmek istiyorum.öğrenmek istediğimde tamda bu DZRNC hariç başka sıfırlama yöntemi varmı canopen bağlantıda.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

AS200 'Delta Specila Driver 'Canopen haberleşmesinde sürücünün dahili pozisyonlama kontrol methodu kullanıldığı için motor encoder değeri ya enerji kesintisi yada home işlemi sonrasında sıfırlanabilmektedir.
DELTA Electronics Turkey

“Servo Forum” sayfasına dön