AS serisi plclerde özel registerlar

Kullanıcı avatarı
Yusuf Furkan Çelik
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

AS serisi plclerde özel registerlar

Mesaj gönderen Yusuf Furkan Çelik »

Kullandığım DVP serisi plclerin yazılımında D1120,D1050,M1143,M1125'lerin As serisindeki karşılıklarını bulamıyorum. Bilenler veya varsa alternatif bir çözüm önerebilecek olursa çok sevinirim.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Re: AS serisi plclerde özel registerlar

Mesaj gönderen Turhan »

AS serisi PLC modellerinde M bit adreslerinin tamamı genel amaçlı adreslerdir. Özel bit adresler SM aygıt adı ile isimlendirilir. AS Series Programming Manual içerisinde tüm özel bit (SM) ve tüm özel data (SR) adres açıklamalarına erişebilrisiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
Yusuf Furkan Çelik
İletişim:

Dvp serisinde kullandığım D1050, M1120 ve M1125 özel bitlerin AS serisindeki karşılılarını iki model plcninde datasheetlerini baştan sona bakmama rağmen bulamadım. Eğer bilen birisi yardım edebilirse çok sevinirim.
İyi çalışmalar dilerim.
Kullanıcı avatarı
İslam
İletişim:

Mesaj gönderen İslam »

Merhaba,

D1050-->MODRD komutu ile okunan verilerin saklandığı başlangıç datasıdır. AS PLC'de MODRD komutu bulunmuyor. Seri haberleşme işlemini Data Exchange ya da MODRWE komutu ile gerçekleştirebilirsiniz.

M1120-->DVP PLC için haberleşme protokolünü kalıcı hale getiren bittir. AS PLC'de böyle bir bit bulunmuyor. HW config içerisinden ayarladığınız protokol kalıcı olacaktır.

M1125-->Receiving Status bayrağı olarak geçiyor. AS PLC'de birebir karşılığını göremedim. MODRWE komutu için kullanılabilir özel bitlerin açıklamaları resimdeki gibidir. MODRWE komutunu inceleyin. Diğer özel data ve bitleri görmek için bir önceki mesajda paylaşılan dokümanı inceleyin.
modrwe.png
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
İslam Karadeniz - Technical Support Engineer - DELTA Electronics Turkey
Kullanıcı avatarı
Yusuf Furkan Çelik
İletişim:

Yardımınız için çok teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
Yusuf Furkan Çelik
İletişim:

M1143 bitinin AS plcde karşılığını bulamadım. Bir çözüm yöntemi önerir misiniz ?
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

AS serisi PLC'de HWCONFIG menüsünden portalara ait haberleşme protokol tanımlamasını doğrudan gerçekleştirebilirsiniz.

.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
Yusuf Furkan Çelik
İletişim:

Dvp serisinde M1014 1 dakikalık clock pulse veriyor ve bunun yarısı on yarısı off şeklinde. Ama aynı sitemi AS serisinde yapan bir sm biti bulamadım nasıl çözebilirim.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

SM404-SM407 aralığındaki dahili clock pulse bitlerini kullanabilirsiniz.

.
DELTA Electronics Turkey

Kullanıcı avatarı
mtelektrik
İletişim:

Mesaj gönderen mtelektrik »

merhabalar
ilk defa bir panoda delta ürünler kullanacağım. 4 adet MS300 ac sürücü 1 adet ASDA A2 servo VE AS228T cpu bunları rs 485 üzerinden haberleştirmek istiyorum. Şu an için tek sürücü haberleştiriyorum Konu ile alakalı tüm videoları izledim formu araştırdım ama açıkçası anlamadım sizden ricam ıspsoft üzerinden örnek bir uygulama yapıp paylaşmanız. Örneğin üzerinden yol alabilirim diye düşünüyorum.
yeni pano.jpeg
teşekkürler.

“PLC Forum” sayfasına dön