CAM EĞRİSİNDE DEĞİŞKEN DATA ATAMA

Kullanıcı avatarı
es_fb
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

CAM EĞRİSİNDE DEĞİŞKEN DATA ATAMA

Mesaj gönderen es_fb »

Merhaba herkese kolay gelsin.Benim sorunum aşağıdaki resimlerdede yuvarlak içine aldığım özellikle slave eksenin noktalarına data verisi üzerinden işlemek istiyorum. yani recipe üzerinden kontrol etmek istiyorum.Bir türlü data verilerini yazamadım. stabil sabit sayı verince çalıştırıyorum cam eğrisini ama değişken olarak nasıl çalıştırabilirim.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
Kullanıcı avatarı
es_fb
İletişim:

Re: CAM EĞRİSİNDE DEĞİŞKEN DATA ATAMA

Mesaj gönderen es_fb »

Merhaba tekrardan. DMC_CamWritePoint ve DMC_CamSet komutlarını gördüm sanırım bu komutlarlar point değerleri değişebiliyor yanlış anlamadıysam. Ama bu komutlarla alakalı hiç bir açıklma ve örnek bulamadım halince kullanamadım.Aktif ettiğimde ise slave ekseni ya hataya düşüyor yada kendinden bağımsız bir şekilde çalışıyor.Gerçekten bu komutlarmı kullanılacak veya başka bir komut mu var.Sizden ricem örnek veya komutla alakalı yardımınızı istiyorum.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

MC_CAMIN bloğundaki "Master Scaling" ve "Slave Scaling" değişkenleri CAM eğrinizdeki master yada slave pozisyonunun çarpan değeridir. Bu değerler 1 olarak tanımlanmış ise resimde işaretlediğiniz Master=10 e Slave=5 değerleri geçerli olacaktır.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
sezgin.zehir
İletişim:

Mesaj gönderen sezgin.zehir »

Merhaba
Benim sorumda es_fb'nin dediği gibi kırmızı alan içerisindeki master ve sleve değişkenlerinin değiştirilebilmesi ile ilgili. Kırmızı alan içerisindeki 2, 3, 4 veya istediğimiz satırın master ve sleve adreslerine program içerisinden veya HMI üzerinden değişken yollayabilir miyiz? Aslında yapmaya çalıştığımız şey reçete mantığı oluşturmak. Veya yeni bir cam tablosu oluşturmak için programa bağlanmadan bunu nasıl yapabiliriz?
Kullanıcı avatarı
Uğur
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen Uğur »

DMC_CamWritePoint ve DMC_CamSet komutlarının örneklendiği doküman ektedir.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
Uğur Birdal - Technical Support Team Manager - DELTA Electronics Turkiye

Bildirimler İçin Whatsapp Kanalımıza Katılın
Whatsapp Kanal

https://www.linkedin.com/in/ugurbirdal
Kullanıcı avatarı
sezgin.zehir
İletişim:

Mesaj gönderen sezgin.zehir »

Merhaba
Cevabınız için öncelikle teşekkür ederim.İsteiğim işlevi bu blok görecektir.
Create new CAM dediğimde max 64 adet olarak CAM tablosu oluşturabildiğimi görüyorum. Bu adedi arttırmak mümkün mü? Kullandığım CPU DVP15MC11T-06
İyi çalışmalar dilerim
Kullanıcı avatarı
Uğur
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen Uğur »

cam_size.PNG
Uğur Birdal - Technical Support Team Manager - DELTA Electronics Turkiye

Bildirimler İçin Whatsapp Kanalımıza Katılın
Whatsapp Kanal

https://www.linkedin.com/in/ugurbirdal

“MC Forum” sayfasına dön