15MC Derece ile çalışmak

Kullanıcı avatarı
DeisS
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

15MC Derece ile çalışmak

Mesaj gönderen DeisS »

Merhabalar.
A2 servo motor önüne 1/10 oranında redüktör bağlı ve bunu 15MC le kontrol edeceğim.
Servo motoru derece ve mm olarak iki şekildede kullanacağım.
Bu durumda Motion sekmesinden konfigürasyonu nasıl yapmalıyım?
mm ile Absolute,Relative,additive gibi komutları kullanıyorum ama derece ile çalışacağım zaman hangi komutları kullanmalıyım?
Varsa örnek program veya görsel rica ediyorum.
Teşekkürler.
Screenshot_2.jpg
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Re: 15MC Derece ile çalışmak

Mesaj gönderen Turhan »

Tüm redüksiyon oranlarınızı hesapladıktan sonra M ve N kısmına girmelisiniz. Motorunuzun miline sadece 1/10 redüktör bağlı ise M=10 ve N=1'dir.

Motorunuzun 1 tam turundaki mekanik ilerleme mesafenizi ise bu mekanik sisteminize göre pitch yazan satura tanımlamalısınız. Bu adımdan sonraki tüm ilerleme mesafenizi bu birim üzerinden gerçekleştirmelisiniz.

Örneğin: 5mm = 1x birime denk geliyor ise 2x birimlik mesafe için 10mm komut pozisyonu yazmalısınız.

.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
DeisS
İletişim:

Mesaj gönderen DeisS »

Teşekkürler.
Bu hesaplamayı mm le çalıştığım sistemlerde yaptım.
Ama ben bu motora 15mm git ve daha sonra 9,5 derece dön dersem bunu nasıl demeliyim?
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

İşlemde 9.5 dereceye denk gelen mm cinsinden boyu kullanmalısınız.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.

“MC Forum” sayfasına dön