AS228 plc ile iki ekran haberleştirme

Kullanıcı avatarı
AssasinsCreed
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

AS228 plc ile iki ekran haberleştirme

Mesaj gönderen AssasinsCreed »

Merhaba,
projemizde adet as228p plc , dop103bq ve dop115wx hmi panelleri kullanılmaktadır.
Dop 115wx ile plc modulüne reçete gönderilmektedir. dop 103bq ekranında ise makinenin manuel start- stop butonları yer almaktadır.
Plc modülünde bulunan iki adet modbus rs-485 com portu bulunmaktadır.
almış olduğum hata şu sekildedir:
Com2 portuna dop103bq haberleşmesini yaptım ve küçük ekran haberleşmektedir. Plc modulünde de sürekli bir com2 ışığı yanmaktadır. dop103bq sorunsuz çalışıyor.
Com1 portuna ise dop 115wx hmi haberleşmesini yaptım. bunu yaparken dop 115wx in com1/com2 portuna bağlantı yaptım( bu port girişi diğerlerinden farklı erkek pinli ?) hal böyle olunca dişi bir rs 485 dişi pin soketine lehimleme yaptım. Yapmış olduğum lehimleme com1 portu için lehimlenecek pin numaralarına göre yaptım. ve As228 plc nin com1 portuna bağlantısını yaptım.
Plc portu üzerinden com1 ışığı keskli yanıp sönüyor fakat herhangi bir haberleşme olmadı. Read error hatası almaktayım.
Acaba dop115wx ve dop 103bq master olarak mı haberleştiği için çalışmıyor anlamadım.
Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Re: AS228 plc ile iki ekran haberleştirme

Mesaj gönderen Turhan »

Haberleşmeyi COM1/COM2 arabirimi üzerinden gerçekleştirecekseniz HMI'da port ayarlarınızı COM2 arabirimine göre gerçekleştirip bu portun 1. ve 6. pinlerini RS485 haberleşme için kullanmalısınız.

.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
AssasinsCreed
İletişim:

Mesaj gönderen AssasinsCreed »

Turhan bey merhaba,
Com hmi ı com 2 üzerinden bağlantılarını ayarladık. Plc kısmında modbus com1 portu boşta buraya bağlantı yapmamızda bir sorun yaşar mıyız?
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Hayır, PLC'nin RS485 pinlerini HMI üzerinde 4(+) ve 9(-) pinlerine girmeniz yeterlidir.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.

“PLC Forum” sayfasına dön