Özel Home İşlevi

Kullanıcı avatarı
ozkankonay
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

Özel Home İşlevi

Mesaj gönderen ozkankonay »

Merhaba sürücü home modları dışında homing operasyonunu özelleştirmek istiyorum.
Sürücüyü belirli bir hızda istediğim pozisyona gelene kadar ilerletip aksiyon aldıktan sonra pozisyonu 0 set ederek burası senin home pozisyonun dememde teknik olarak bir sakınca var mıdır? İllaki sürücüye home işlemi yapıldı olarak bir bildirim yapmam gerekir mi?
Ayrıca acil stop, ve limit switch işlemleri içinde sürücü inputlarından bağımsız işlem yaptırmak istiyorum bu durumda sorun veya sorunlar yaşar mıyım?
Kullanıcı avatarı
Uğur
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:
Durum: Çevrimiçi

Re: Özel Home İşlevi

Mesaj gönderen Uğur »

Sürücü belirtmemişsiniz ama zaten ASDA-A2 servo sürücü home modları içerisinde burası home fonksiyonu vardır. Öncesinde velcity PR ile hareket verip sensör ile PR0 tetiklemesi yaparsanız orayı "0" olarak kabul edecektir.
Uğur Birdal - Technical Support Team Manager - DELTA Electronics Turkiye

Bildirimler İçin Whatsapp Kanalımıza Katılın
Whatsapp Kanal

https://www.linkedin.com/in/ugurbirdal
Kullanıcı avatarı
ozkankonay
İletişim:

Mesaj gönderen ozkankonay »

Merhaba projede ASDA-A2 ethercat ve Delta PCIE-L221-B1D0 kontrol kartı kullanıyorum. Kart konusunda çok bir bilgi olmadığı için bunları soruyorum. Komut gönderilerini ethercat protokolü ile kart üzerinden yapmaya çalışıyorum. Kart üzerinde de hazır fonksiyonlar mevcut ancak benim istediğim mod hatalı çalışıyor. Ben bu noktada sensörü gör ve dur ve burayı 0 kabul et gibi birşey yapmak istiyorum. Ancak kart üzerindeki hazır düzende sensörü gördüğünde durmuyor ve kurtulana kadar ters yönde bir hareket yapıyor. Bu hareket z fazladan bağımsız ve her defasında farklı pozisyonlara gidecek şekilde oluyor. Temel olarak stabil bir çalışma için illaki servoya home yapıldı bilgisini göndermek zorunlu mudur?
Kullanıcı avatarı
Uğur
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen Uğur »

Ethercat tarafına geçtiğiniz zaman servonun dahili home özellikleri kullanılmaz kartın ethercat fonksiyonları kullanılır. Bu sebepten karta dair net bilgim olmadığı için yukarıda belirttiğim bilgi burası için geçerli değildir.

Whatsapp Kanal

Kullanıcı avatarı
firukk
İletişim:

Mesaj gönderen firukk »

Uğur yazdı: 07 Mar 2023, 12:59 Sürücü belirtmemişsiniz ama zaten ASDA-A2 servo sürücü home modları içerisinde burası home fonksiyonu vardır. Öncesinde velcity PR ile hareket verip sensör ile PR0 tetiklemesi yaparsanız orayı "0" olarak kabul edecektir.
Uğur Bey burayı daha basite indirgeyerek açıklama şansınız var mı ?
Kullanıcı avatarı
Uğur
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen Uğur »

A2 sürücü dahili home dokümanını inceleyin orada bu home mod açıklamarı mevcuttur.

Whatsapp Kanal

Kullanıcı avatarı
oguzzeytinci
İletişim:

Mesaj gönderen oguzzeytinci »

Merhabalar,

Asda A2 servoya home yapıldığında yarım tur dönüp home pozisyonunu buluyor. Dolayısıyla 1 turda 2 home bulunuyor.
Sensör takmadan 1 turda 1 home yapabilir miyiz? Yani home pozisyonunun birisini iptal edebilir miyiz?
Teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

ASDA-A2 serisi sürücünün dahili pozisyonlama methodu ile 1 motor turu içerisindeki Z fazına göre arama yönü saat yönüne yada saat yönü tersine olacak şekilde home işlemini icra edebilirsiniz.

.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.

“Servo Forum” sayfasına dön