ucar makas iyileştirme

Kullanıcı avatarı
fractal
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

ucar makas iyileştirme

Mesaj gönderen fractal »

selamlar;
15mc ve asada a2 ile yaptığım ucar makası iyileştirmeye calışıyorum.sistemin hız eğrisini ekledim.
Resim

birinci kare master enkoderi yakalayıp senkron olduğu bölge.ikincisi ise absolute komutlarla geri geldi bölge.
1.senkron bölgesinde kalkışta ve duruşda rampayı tama olarak etki etmiyor.cam_in fonksiyonu kullanıyorum.sistem cok hızlı senkron olmaya calışıyor.rampayı kalkıs rampası ne kadar uzatsamda olmuyor.
2.master enkoderin belli bir hızından sonra sistem senkron olmuyor.cam_in fonksiyonu cıkış vermiyor.şu anki çalışma hızım senkron durumunda master enkodere göre 1000rpm .motorum 3000rpm.enkoder 5000puls
sistem sonkron olduğunda normal durumda 1000rpm gibi grafikten goruyorum.sistemi yavaş yavaş hızlandırdığımda 2500 rpm den sonra senkron olamıyor.hareketsiz bekliyor.bu durum neden olabilir.master enkoder puls lerini kaçırıyor olabilirmi?
Kullanıcı avatarı
Uğur
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Re: ucar makas iyileştirme

Mesaj gönderen Uğur »

CAMIN bloğunda verdiğiniz hız limittir. Eğerki sistemi düşük limitlerseniz blok senkron olacağı noktaya verilen hız limitinden yada rampa uzunluğundan yakalayamaz ve senkron olamaz.
Uğur Birdal - Technical Support Team Manager - DELTA Electronics Turkiye

Bildirimler İçin Whatsapp Kanalımıza Katılın
Whatsapp Kanal

https://www.linkedin.com/in/ugurbirdal
Kullanıcı avatarı
fractal
İletişim:

Mesaj gönderen fractal »

rampayı da cok düşürünce sürücü hataya geciyor.ama aynı rampa değeri absolute komutta hata vermiyor.bu durumda yapılacak motrun kw artırmakmıdır?böyle ise buda başka bir duruma yola acıyoır.2kw 3000 rpm motor var ama 4kw -5kw ancak 1500 rpm motor.gücten kazanavacağız ama sanırım yine istediğimiz ivmelenmeyi yakalayamacagızmı?
Kullanıcı avatarı
Uğur
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen Uğur »

Masterı yakalama ivmelenme ataleti yetmiyorsa önce bir tuning yapmanızı öneririm.
Uğur Birdal - Technical Support Team Manager - DELTA Electronics Turkiye

Bildirimler İçin Whatsapp Kanalımıza Katılın
Whatsapp Kanal

https://www.linkedin.com/in/ugurbirdal
Kullanıcı avatarı
fractal
İletişim:

Mesaj gönderen fractal »

autotunning yaptım..sistem gun içinde çalışırken hatta üretim hızından bağımsız olarak düşük hızlarda da rastgele olarak senkron olup kesime gitmeme durumunda kalıyor.yuksek hızlarda al-6 gibi alarmlar alıyorum.ama bu belirsiz duruşu cözemedim....

yazdığım programı size göndersem inceleyebilirmisiniz.

“MC Forum” sayfasına dön