2. plc' den geçmiş data kayıtı alma

Kullanıcı avatarı
serkanmavis
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

2. plc' den geçmiş data kayıtı alma

Mesaj gönderen serkanmavis »

Merhaba,DOP107 EV. ve 14ss2 plc nin olduğu bir sisteme 2. bir 14ss2 plc daha ekledim.1. PLC den okunan datalardan oluşan, plc tetiklemeli çalışan geçmiş data tablom vardı 2 adet. Sonradan eklenen 2. plc'den de yeni bir tablo oluşturdum,fakat bunu plc tetikleme ile almayı başaramadım.Sorunumu, 3.data kayıt ayarını timer tetiklemeli yapıp,başlangıç bitini 2. plc den vererek çözdüm ama tam istediğim gibi omadı.Cihazlar rs 485 haberleşme ile bağlı.
Sorum,2. plc'den tetiklemeyi nasıl verebilirim?
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Re: 2. plc' den geçmiş data kayıtı alma

Mesaj gönderen Turhan »

HMI'ınızda birbirinden farklı iki geçmiş data tablosu var bu bu tablolar birbirinden farklı bir sinyal ile farklı koşullarda kayıt alacaklar ise HMI GETB makro komutu ile ikinci PLC'nin bit adresini birinci PLC'nin bit adresine taşıyıp. tetiklemeyi tek bir PLC üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Yada 'Data Kayıt Buffer Örnekleme' adresini HMI'ın local bir adresi olarak tanımlayıp yine GETB komutu ile 1. PLC'nin bit adresini bu local adresin 0. bitine, 2. PLC'nin bit adresini bu local adresin 1. bitine taşıyarak kayıt işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
serkanmavis
İletişim:

Re: 2. plc' den geçmiş data kayıtı alma

Mesaj gönderen serkanmavis »

Cevabınız için teşekkür ederim.İlk seçeneğinizi denemiştim. Fakat haberleşme sorunu ile karşılaştım.bit transferi her tetiklemede düzgün gerçekleşmedi.Hızım 9600'dü.Hızı arttırmayı başaramayınca ,timer tetikleme ve başlangıç biti kontrolü ile bir çözüm gerçekleştirdim.

“HMI Forum” sayfasına dön