DELTA -150V43A2 HAKKINDA DESTEK

Kullanıcı avatarı
Sinanasl
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

DELTA -150V43A2 HAKKINDA DESTEK

Mesaj gönderen Sinanasl »

Öncelikle iyi çalışmalar dilerim

Elimde bir adet Delta VFD-VE 150v43A2 Sürücü bulunmakta bu sürücü ile yapmakta olduğum bir projem var kısaca aşağıda bahsedeceğim şekilde sorunları yaşamaktayım

Delta VFD-VE 150v43A2 ile HSD ES 929A Spindle motoru CNC Mach3 Kartı ile Sürmek istiyorum gerekli şu şekilde yaptım

1 . Kablolama
Mach3 kart PWM den Sürücü AVİ sine giriş yaptım CNC kartım 5v PNP olduğundan Avi ile +10V arasına 1K direnç bağlamamı firma söyledi bağlantıyı yaptım
Mach3 Kart GND sinden Sürücü DCM + ACM sine giriş yaptım
Mach3 Kart COM 5 FWD COM 6 REV çıkışlarını Sürücü üzerinde bulunan FWD ve REV giriş yaptım

2. Sürücü ayarlarını aşağıdaki şekilde yaptım

Pr.00.02 : 9
Pr.01-00 : 200 hz
Pr-01-01 : 200 hz
Pr-01-02 :38 V
Pr-05-01 : 15,5A
Pr-05-02 : 7,5 kW
Pr-05-03 : 6000
Pr-05-04 : 4
Pr-00-20 : 2
Pr-00-21 : 1
Pr-00-23 : 0

Sürücü ayarlarını ve kablolamayı yukarıdaki bahsettiğim şekilde yaptığım zaman Aşağıda bahsedeceğim olaylar oluyor
1 . Mach3 üzerinde bulunan Run butonuna bastığımda sürücü devreye girmiyor
2 . PU butonuna basınca Ekranda 6,5 Frekans değeri geliyor
3 . Mach3 üzerinde bulunan Run butonuna bastığımda sürücü devreye girmiyor
4. Sürücü üzerinden RUN tuşuna basınca Spindle devreye giriyor ekranda bulunan 6,5 Frekan kadar dönüyor
5. Mahc3 üzerinden Hız verilip Star komutuna basılınca Sürücü ve Spindle verilen değerler içerinde çalışmaya başlıyor
6. Mahc3 üzerinden Hız verilip Stop komutuna basılınca Sürücü ve Spindle Mach3 işlemini yapıyor fakat Sipindle Sürücü üzerinde yazılı 6,5 lik Frekans kadar hala dönüş yapıyor
Sürücü RUN için Star ve Stop Komutu çalışmıyor

Konuyu kısaca anlatmaya çalıştım nerede hata yaptığım konusunda yardımınıza ihtiyacım bulunmakta şimdiden teşekkür ederim

Resim
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

Re: DELTA -150V43A2 HAKKINDA DESTEK

Mesaj gönderen Turhan »

Sürücü parametre değerleri varsayılan fabrika ayarlarında iken 00-20:2 ve 00-21:1 tanımlı olduğuna emin olunuz. Yalnızca bu ayarlarda sürücü AVI-ACM analog giriş kelemensine uygulanan DC voltaj ve DCM-FWD klemensinin anahtarlanamsı ile sürücüyü mutlaka kontrol edebiliyor olmalısınız.

.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.

“AC Motor Sürücü Forum” sayfasına dön