data exchange tablosu yüklenemiyor

Kullanıcı avatarı
bpunar34
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

data exchange tablosu yüklenemiyor

Mesaj gönderen bpunar34 »

dia designer 1.2.3 kullanıyorum program boyutu büyük olduğu için sadece object kod yüklüyorum önceki sürümde bu şekilde programı ve data excahnge tablosunu yükleyebiliyordum bu sürümde data exchange tablosunu seçinçe yükleme yapamıyorum
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Re: data exchange tablosu yüklenemiyor

Mesaj gönderen Turhan »

Program ve Source Code için ayrılan belleği aşmış görünüyorsunuz. Data exchange table sekmesi aktif iken Program ve Source Code sekemsini kapatıp prjeyi yüklemeyi denermisiniz?

.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
bayrampunar
İletişim:

Mesaj gönderen bayrampunar »

data exchange datlosunu seçince kendisi direk program and source kodu aktif ediyor hiçbir şekilde izin vermiyor çözüm bulamadım
Kullanıcı avatarı
bayrampunar
İletişim:

acaba sorunu çözemiyorsam cconf komutu ile yeni data exchange tablosunu program içerisinde kendim oluşturabilir miyim
Kullanıcı avatarı
bayrampunar
İletişim:

video bu şekilde
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Daha önceki sürümlerdeki davranışını hatırlayamadım ancak belirttiğiniz gibi Data Exchange Table yükleme penceresinde seçildiğinde Program and Source Code seçeneğide etkinleşiyor.

1. Test etmek içn boş bir projede önce haberleşme konfigürasyonunuzu içeren Data Exchange Table'ı içeren proje dosyanızı yazdırıp ardından orjinal proje dosyasında Data Exchange Table sekmesi pasif iken projeyi yüklemeyi deneyebilirmisiniz?

2. Haberleşmeniz RS485 arabirimi için bir kaç okuma/yazma adersi içeriyor ise MODRWE komutu ile gerçekleştirebilirmisiniz?
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
bayrampunar
İletişim:

dediğiniz gibi test ettim programdan bazı kısımları sildim kapasite aşımı olmadan data exchange tablosunu yükledim sonra programın orjinalini object kod olarak yükledim fakat bu seferde değişiklik yaptığım data exchange tablosu hataya düşüyor
Kullanıcı avatarı
bayrampunar
İletişim:

resim
Kullanıcı avatarı
bayrampunar
İletişim:

tamam oldu makine yurt dışında sürücülerin olduğu panonun enerjisini kesmişler onda hata veriyormuş teşekkürler
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Konu ile ilgili farklı bir bilgi edindiğimde bu başlık altında paylaşıyor olacağım.
DELTA Electronics Turkey

“DIAStudio Forum” sayfasına dön