Stx - Etx Sorgusu Hakkında

Kullanıcı avatarı
nich007
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

Stx - Etx Sorgusu Hakkında

Mesaj gönderen nich007 »

Merhaba,

DVP15MC kullanmış olduğum sistemde 3. parti cihaz ile haberleşmem gerekmekte. Bu cihaz ile RS485 üzerinden Ascii protokolünü kullanarak haberleşilebiliyor.
Cihazın haberleşme manueli ekte bilginize sunulmuştur.

Örnek vermek gerekir ise;
SSCCheck programı ile <STX>001<ETX>2 (02 30 30 31 03 32) sorgusunu gönderdiğimde <STX>300000<ETX> (02 33 30 30 30 30 30 03 20) cevabını alıyorum.

Yukarıda ki sorguyu Canopen Builder programında hangi haberleşme bloğunda hangi parametre ayarları ile sağlayabilirim?

Bu konuda fazlaca araştırma yapmama rağmen detaylı bir örneğine rastlayamadım.

Konu hakkında yardımcı olabilir misiniz?
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Re: Stx - Etx Sorgusu Hakkında

Mesaj gönderen Turhan »

Merhaba,

Programda RS485_RS komutunu kullanmayı denediniz mi?

Not: Sistemde Delta DOP100 serisi HMI bulunuyor ise bu işlemi LUA Script'de gerçekleştirmek daha pratik olacaktır.

.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
nich007
İletişim:

Mesaj gönderen nich007 »

Merhaba Turhan Bey,

Evet denedim ancak sonuca ulaşamadım.

Ekte 15MC'nin Ascii modu için mesaj yapısı bulunmakta bir önce ki mesajımda ise 3. parti cihazın mesaj yapısı bulunmakta.
MesaageFormatInAsciiMode.PNG
15MC'nin manuelinde Send Buffer Adress kısmının ne şekilde doldurulması gerektiği ile ilgili detaylı bir örnek yok ve açıkçası iki cihazı birbiri ile eşleştirme konusunu hala çözemedim.

Aşağıda ki örnekte message content kısmında ki ham mesajın ne içerdiğini açıklayabilir misiniz?
Example1.PNG
Bu arada sistemde DOP panel de bulunmakta, gerekli döküman veya örnek bulabilirsem o şekilde de haberkeleşebilirim.

İyi çalışmalar.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Delta Lua Instruction Manual 4.13 Serial port communication (COM communication) başlığında yer alan komutları ve kullanım örneklerini inceleyebilrisiniz.

.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.

“MC Forum” sayfasına dön