Asda-A2 Rampalı Duruş

Kullanıcı avatarı
apomavi
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

Asda-A2 Rampalı Duruş

Mesaj gönderen apomavi »

Merhaba. Asda-A2 serısı bır servo surucu ve motorumuz var. bu servo surucuyu analog hız sınyalı ıle speed modda kullanıyoruz. Surucunun P1-34=10000 P1-35=10000 P1-36=0 yaptıgımda hiç bir sekılde rampa hareketı yapmıyor. Lakın P1-36 parametresını 1000 yaptıgımda motor hızlanırken ve yavaslarken rampalı hareket edıyor. bu durum acıkcası bana garıp geldı p1-36 ya ıllla bır sey yazmak mı gerekıyor?

Bunun haricinde asıl sorunumuz servo motoru durdurdugumuzda bır anda duruyor ama bız ramnpalı durmasını ıstıyoruz. parametrelerden speed moddayken rampalı stop ayarını bulamadım. yardımcı olabılır mısınız?
Kullanıcı avatarı
Uğur
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Re: Asda-A2 Rampalı Duruş

Mesaj gönderen Uğur »

Evet P1-36 ya 0 dan farklı bir değer girerek bunun için 1000 gibi yüksek değer vermenize gerek yoktur 10-20 gibi değerde verebilirsiniz rampa aktif olacaktır.
Uğur Birdal - Technical Support Team Manager - DELTA Electronics Turkiye

Bildirimler İçin Whatsapp Kanalımıza Katılın
Whatsapp Kanal

https://www.linkedin.com/in/ugurbirdal
Kullanıcı avatarı
apomavi
İletişim:

Mesaj gönderen apomavi »

peki asıl sorunumuz olan servo motoru durdurdugumuzda bır anda duruyor ama bız ramnpalı durmasını ıstıyoruz. parametrelerden speed moddayken rampalı stop ayarını bulamadım. yardımcı olabılır mısınız?
Kullanıcı avatarı
Uğur
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen Uğur »

Servo on keserseniz rampalı ayarlı olsa da rampasız ani durur. Bunun için hız komutunu "0" vermeniz gerekir. Siz hızı "0" yaparsanız rampalı duruşa geçer.
Uğur Birdal - Technical Support Team Manager - DELTA Electronics Turkiye

Bildirimler İçin Whatsapp Kanalımıza Katılın
Whatsapp Kanal

https://www.linkedin.com/in/ugurbirdal

“Servo Forum” sayfasına dön