ifd6500 ve vfdsoft programı ile drivere bağlanma

Kullanıcı avatarı
hakanmuh
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

ifd6500 ve vfdsoft programı ile drivere bağlanma

Mesaj gönderen hakanmuh »

iyi günler
vfdsoft 1.58 indirdim . elimde dtc leri programlamak için kullandığım ve sağlam olduğundan emin olduğum ifd 6500 converter var.
önce vfd el-w serisi cihazlara sonrada c2000+ sürücüye bağlanmak istedim ama bağlantıyı bulamıyor.
cihazların 9.00, 9.01, 9.04 parametreleri ayarlı adres örn. 2 de (9600.7.E.1)
converteri taktığımda com8 olarak görüyor.
programda com portu 8 olarak seçiyorum.
kablo için
önce rj45 lerin her iki tarafı da 4-5 olarak bağladım.(+ -) lere dikkat ederek. protokolü yazarak teste bastım bulamadı.
sonra bir yerde 3-4 olarak bağlı olacak diye gördüm o şekilde denedim yine bağlanmadı.
sonra birebir karşılıklı kullandığım ethernet kablosu ile denedim yine bağlanmadı.((1-1,2,2-3,3-4,4-5,5-6,6-7,7-8,8)bağlı programlamada kullandığım ethernet kablosu)
bu işlemleri el-w de önce denedim belki bu seriyi desteklemiyor diye c2000+ da denedim sonuç yok.
neden olabilir?
8 pin rj 45 bağlantısı nasıl olmalı
Kullanıcı avatarı
İslam
İletişim:

Re: ifd6500 ve vfdsoft programı ile drivere bağlanma

Mesaj gönderen İslam »

Merhaba,

C2000+ içinde EL-W içinde 4.pin(D-) , 5.pin(D+) pinleridir.
c2000.png
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
İslam Karadeniz - Technical Support Engineer - DELTA Electronics Turkey
Kullanıcı avatarı
hakanmuh
İletişim:

Mesaj gönderen hakanmuh »

Teşekkürler kablodan emin olmuş oldum ama yukarıda da dediğim gibi 4-4 5-5 bağlı iken de bağlantı oluşmadı bunu çözemedim. Bunun başka nedeni ne olabilir diye sordum
Kullanıcı avatarı
İslam
İletişim:

Mesaj gönderen İslam »

Comportu görmesi cihazla bağlantı sağladınızı göstermez. Sadece IFD6500'ü taktığınızda da yine size comportu verecektir. Test amaçlı sürücüler fabrika ayarlarında iken VFDSoft programı ile doğru comportu seçip Protokol ve baudrate değerlerini doğru bir şekilde girdiğinizde hemen bulması gerekir. Bulmuyorsa farklı bir kablo, farklı bir comport ve farklı bir PC ile test edin. Sorun devam ederse ürünü temin ettiğiniz bölge bayii ile irtibata geçip ürünlerin testini talep edin.
İslam Karadeniz - Technical Support Engineer - DELTA Electronics Turkey

“CTA-DPA-IFD-CNC Forum” sayfasına dön