CAN-OPEN ile akım okumak

Kullanıcı avatarı
kadir_trn
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

CAN-OPEN ile akım okumak

Mesaj gönderen kadir_trn »

Merhaba,
Can-open ile akım okumaya çalışıyorum fakat bana okudugum değerler biraz büyük geldi. Can open ile ilgili bir haberleşme sorunu bulunmuyor diğer işlemleri rahatlıkla yapıyorum. Ekran görüntüsünü aşağıya bırakıyorum. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
En son kadir_trn tarafından 18 Eki 2023, 13:13 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Re: CAN-OPEN ile akım okumak

Mesaj gönderen Turhan »

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
kadir_trn
İletişim:

Turhan yazdı: 18 Eki 2023, 13:09 Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Asda-A2 sürücü kullanıyorum.
Kullanıcı avatarı
kadir_trn
İletişim:

kadir_trn yazdı: 18 Eki 2023, 13:12
Turhan yazdı: 18 Eki 2023, 13:09 Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Asda-A2 sürücü kullanıyorum.
Akım okumak için kullandığım başka bir kod satırı vs bulunmuyor
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

055 (37h) Electric current feedback Current actual current of the motor. Değişkenini kullanıyorsanız The unit is 0.01 ampere (Amp)'dir.
DELTA Electronics Turkey

Kullanıcı avatarı
kadir_trn
İletişim:

Akımı okumak için p0-12 parametresini kullanıyorum.P0-12 parametresine 55 değeri veriyorum. Fakat doğru akımı bir türlü okuyamıyorum. Yardımcı olabilir misiniz ?
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

4. Durum monitorunden sürücü çıkış akımını okuyabilmeniz için P0-20 parametresinin 55 tanımlı olması gerekir. Bu parametre değerinin 55 olduğunu ve değeri DoubleWord olarak görüntülediğinizi doğrulayabilirmisiniz?

Not: Sürücü çıkış akımı 1 Amper ise bunu 100 olarak monitor ediyor olmalısınız.

.
DELTA Electronics Turkey

“Servo Forum” sayfasına dön