isp soft proje migration hardware taşıma sorunu

mernart
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

isp soft proje migration hardware taşıma sorunu

Mesaj gönderen mernart »

merhabalar:

isp soft ile hazırladığım 7 adet ayrı plc ve programı olan projem var. bu projeyi dia designer ile birleştirmek istiyorum.
projeleri migrate ederek birleştiriyorum ancak hazırlamış olduğum hardware konfigürasyonum ve data exchange tablolarımı dia designer programına taşıyamıyorum.
nasıl yapabilirim bunları.
ayrıca dia designer programında network yapısına ben vfd-e veya vfd-el-w bağladım ancak programda sadece vfd-el-w yer alıyor. c2000 ler de var bunlar dia designerda var ancak bazı seriler yok. bu konuda nasıl uygulama yapabilirim.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Re: isp soft proje migration hardware taşıma sorunu

Mesaj gönderen Turhan »

DIADesigner programı ile bir kaç ürün grubu hari. daha çok yeni ürün grupları için çalışmalar yapabilirsiniz. Desteklenen aygıtlar listeside Devices sekmesinde belirtilmiştir.

Desteklenmeyen aygıtlar için örneğin modbus haberleşme konfigürasyonunda Standart Modbus Device şeklinde seçim yapabilirsiniz.

Ayrıca proje dosyanızı hangi PLC tipi için konvert ediyorsunuz? Ürüne ait tam model kodunu belirtebilirmisiniz?
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
mernart
İletişim:

Mesaj gönderen mernart »

turhan bey desteklenen aygıtlarda işte eski seri olmamasına rağmen vfd-e seçilmiş bunları da dia designer içinde kullanamayacağız ozaman.
kullandığım cihaz bütün projelerdede aynı as228-r 7 afet as228r var projede. hardware konfigürasyonda ayarladığım ip analog ayarları ve data excahge tabloları dia designerde görünmüyor.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Şimdi basit bir proje dosyası oluşturdum. Data Exchange tablosu (Hem Com1 hemde Ethernet arabirimi için) ve HWCongfig menüsüne ait tüm ayarlar sorunsuz konvert edildi.

ISPSoft'da oluşturulmuş proje dosyası bir klasör olarak PC'nize kaydedilir. Kayıt esnasında projenizde ait .isp uzantılı dosyaların yanısıra diğer sistem dosyalarıda bulunur. Bu dosyalar silinmiş yada ayıklanmış olabilir mi?

.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
mernart
İletişim:

Mesaj gönderen mernart »

kontrol ediyorum turhan bey zaten o sistem dosyası oluşmasa programı tekrar açıp hwconfig açtığımda eski yaptığım ayarları göremezdi.
bende şu anda dia designer 1.2 yüklü ondan olabilir mi acaba ?
gene denedim ip adresini bile taşıyamadım isp softtan.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Bir önceki mesaja eklediğim örnek ISPSoft proje dosyasını konvert etmeyi deneyebilirmisiniz?

Not: Teslerimi DIADesigner 1.3 ve ISPSoft v3.18 sürümleri ile gerçekleştirdim.
DELTA Electronics Turkey

mernart
İletişim:

Mesaj gönderen mernart »

Resim
eklediğim görseldede [Project Migration]MG_READ_HWC_ERR gibi bir error da veriyor turhan bey.
isp softta baktım attığınız programda io eklemişsiniz burada görünmüyor.
kullandığım diadesigner versiyon v1.2.6
upgrate yapıp deniyeceğim.
mernart
İletişim:

Mesaj gönderen mernart »

tamamdı turhan bey sıkıntı yok bu versiyon sorun olmadan migrate ediyor. proje içerisinde iken başka projeyi migrate edip diadesigner içerisine ekleyemedim.
tek tek isp softtan migrate edip birleştirmek istediğimde de network wiev içerisinde yer alan seçeneklerini taşıyamıyorum. data exchance tablosu gibi verileri yeniden oluşturmadan bir yol var mı ?
xml formatında dışa aktarıp onu diğer proje içerisine geri aktarmak giibi ?
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Belirttiğiniz gibi tekil proje dosyaları tek tek konvert edilip DIADesigner proje dosyasına eklendiğinde Network konfigürasyonunu yeniden yapılandırmanız isteniyor. Farklı bir bilgi edindiğimde bu mesaj altında paylaşıyor olacağım.
DELTA Electronics Turkey

“DIAStudio Forum” sayfasına dön