Dop-107Bv Open com3 fail

Kullanıcı avatarı
hakki42
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

Dop-107Bv Open com3 fail

Mesaj gönderen hakki42 »

İyi günler elimde dop-107BV HMI mevcut bu HMI Dopsoft 4.00.16 versiyonlu programdan pc com port aracılığı ile programlarımı yüklemek istiyorum. Fakat USB aygıtım HMI ekranı tanımadığı için sürekli open com3 fail hatası almaktayım. HMI ekranın sistem ayarlarında USB Comm. Mode CDC olarak seçilmiş vaziyettedir.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Re: Dop-107Bv Open com3 fail

Mesaj gönderen Turhan »

Merhaba,

1. Proje dosyasnızda program up/download seçiminiz PC Comport seçilmeli ve dönüştürücünüze ait comport noktası tanımlanmalıdır.

2. HMI sistem menüsünde iken Up/Download sekmesinde HMI ile iletişime geçeceğiniz HMI comportu seçip bu ekranda iken yükleme yapmalısınız.

.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
hakki42
İletişim:

Mesaj gönderen hakki42 »

Teşekkürler tarif ettiğiniz şekilde yaptım şuan hmı görüyor fakat No Response From HMI hatası almaya başladım.
Kullanıcı avatarı
Uğur
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen Uğur »

Bu durumda port var fakat iletişimin başlamasına mani donanımsal sorunlar var demektir. Kablo bağlantısı dönüştürücü ilk kontrol edilmesi gerekenlerdir.
Uğur Birdal - Technical Support Team Manager - DELTA Electronics Turkiye

Bildirimler İçin Whatsapp Kanalımıza Katılın
Whatsapp Kanal

https://www.linkedin.com/in/ugurbirdal

“HMI Forum” sayfasına dön