2 adet 28SV ve 1 adet DOP115WX haberleşmesi

Kullanıcı avatarı
arzt
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

2 adet 28SV ve 1 adet DOP115WX haberleşmesi

Mesaj gönderen arzt »

Merhaba,
2 adet 28SV PLC’ mevcut, birinci COM3/4 portuna COM3 RS485 portunda 28SV PLC bağlı, COM4 portunda iki adet AC sürücü bağlı ve sorunsuz haberleşiyor.

Diğer porta geçtiğimde COM1/COM2 portunda COM1ine diğer 28SV PLC’yi bağladığımda error f ve error 3 hatası alıyorum. Ayarlar COM1 portuyla aynı. Bağlantı şekilleri de aynı 1,6 pinlerini kullanıyorum.

Haberleştiremediğim 28SV PLC’yi fabrika ayarlarına sıfırladım herhangi bir değişiklik olmadı.
Kullanıcı avatarı
arzt
İletişim:

Re: 2 adet 28SV ve 1 adet DOP115WX haberleşmesi

Mesaj gönderen arzt »

DOpsoft'taki Communication Settings bu şekilde. COM2 için de kablosu hazır ikisini de denedim ancak aynı hatayı alıyorum.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

COM1 iletişim portu için kullandığınız okuma yada yazma adresleri fabrika ayarlarına alınmış bir PLC için 1'den farklı tanımlanmış olabilir mi?

Her iki cihazda varsayılan fabrika ayarlarında iken (PLC'yi formatlamanız yeterlidir. Herhangi bir program yükleyeme gerek kalmadan 7,E,1,9600 ASCII ile iletişime geçebilirsiniz.)yalnızca 1 element içeren. basit bir test projesinde de benzer hataları alıyormusunz?

0x0F PLCStationNumberError PLC station number error. Check if the PLC station number exceeded the range of valid station numbers, or if it is duplicated with other station numbers.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
arzt
İletişim:

Mesaj gönderen arzt »

HMI'n ayarlar kısmında COM Port bölümünde COM1 ve COM2 bölümünde rs485 yazmasına rağmen haberleşmiyordu. Fabrika ayarlarına sıfırladıktan sonra COM1 kısmı rs232 oldu, rs485 yapınca haberleşme başladı teşekkürler. Garip bir hata. Cevabınız için teşekkürler.

“HMI Forum” sayfasına dön