WSFR ve WSFL - Sağa ve Sola Data Döndürme İşlemi

Kilitli
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

WSFR ve WSFL - Sağa ve Sola Data Döndürme İşlemi

Mesaj gönderen Turhan »

WSFR komutu ile belirli bir uzunluktaki data dizini içerisindeki data değerleri belirli bir adım kadar sağa kaydırılabilir.

Aşağıdaki örnek komutta; D20 datasından itibaren K16 word uzunluğundaki dizinde data içerisindeki değerleri K4 adım sağa kaydırır. sağa kaydırma işlemi sonunda D10 datasından itibaren K4 uzunluğundaki word datayı en soldaki datalara kaydeder.
wsfrp1.png
wsfrp2.png

==============================================================================================================

WSFL komutu ile belirli bir uzunluktaki data dizini içerisindeki data değerleri belirli bir adım kadar sola kaydırılabilir.

Aşağıdaki örnek komutta; D20 datasından itibaren K16 word uzunluğundaki dizinde data içerisindeki değerleri K4 adım sola kaydırır. sağa kaydırma işlemi sonunda D10 datasından itibaren K4 uzunluğundaki word datayı en sağdaki datalara kaydeder.

wsflp1.png

Not: Word kaydırma işlemi komut içerisinde WSFRP veya WSFLP pals komutu yada komutun çalışma şartı için kullanılan kontak pals kontağı olarak seçilmelidir. Aksi takdirde word kaydırma işlemi scan time içerisinde sürekli tekrar edecektir.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kilitli

“PLC Komutları” sayfasına dön